imprezy lotnicze | archiwum
2016-06-20

Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi dobiegły końca

W dniach od 17 do 19 czerwca 2016 na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego koło Włocławka, rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2016. W zawodach wzięło udział ponad trzydziestu najlepszych pilotów modeli latających na uwięzi z całej Polski.
2016-06-20

Polacy Mistrzami Europy w slalomach motoparalotniowych

W hiszpańskim Bornos dobiegła końca rywalizacja w II Slalomowych Mistrzostw Europy. Polacy zostali Mistrzami Europy w slalomach motoparalotniowych! Polska reprezentacja zdobyła w sumie pięć medali – jeden brązowy, dwa srebrne i drużynowe złoto. Już od czterech lat Polacy są najlepsi w slalomach motoparalotniowych w Europie i na świecie!
2016-06-17

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska rozegrane

W dniach 11-12 czerwca na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego zostały rozegrane Spadochronowe Mistrzostwa Śląska. Wzięło w nich udział 38 zawodników, którzy indywidualnie i drużynowo rywalizowali w celności lądowania.
2016-06-15

Lotnicze Depułtycze za nami

I Międzynarodowy Piknik Lotniczy „Lotnicze Depułtycze” przyciągnął na lotnisko chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej kilkunastotysięczną widownię.
2016-06-15

Akademickie MP na Celność rozegrane

Na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego zostały rozegrane X Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania. Organizatorem mistrzostw był Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej.
2016-06-14

Modele wodnosamolotów nad Siemianówką

W dniach 26-29 maja 2016 roku na zbiorniku wodnym Siemianówka odbyły się zawody o Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów.
2016-06-13

Balony nad Gdowem

Dziesięć balonów wzięło udział w odbywającej się w ostatni weekend I Fieście Balonowej w Gdowie. W klasyfikacji generalnej zwyciężył pilot z Rybnika, puchar wójta tej małopolskiej gminy zdobył pilot z Ryk.
2016-06-13

Michał Sokołowski złotym medalistą MP Modeli Szybowców RC

W dniach 11-12 czerwca br. na Lotnisku Modelarskim w Koczargach odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki – klasy F3K. Zwycięzcą został Michał Sokołowski z Aeromodelklub Artbem.
2016-06-11

Pardubice: Aviatická pouť 2016 [ZDJĘCIA]

Aviatická pouť w Pardubicach to kanon wiosennych spotkań dla sympatyków awiacji. Rokrocznie na przełomie maja i czerwca można podziwiać tam jak nigdzie indziej przekrojowo pokazane lotnictwo, czyli dla każdego coś fajnego.
2016-06-09

Relacja: Mikrolotowe Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej

Pięć konkurencji rozegrano podczas XV Mikrolotowych Zawodów o Puchar Ziemi Obornickiej. Zawodnicy rywalizowali w trzech klasach: motolotnie jednoosobowe – WL1, motolotnie dwuosobowe – WL2 oraz samoloty dwuosobowe – klasa AL2.
2016-06-08

Fiesta Balonowa w Trzebiczu Nowym

W dniach od 3 do 5 czerwca odbyła się fiesta balonowa na lądowisku miejscowości Trzebicz Nowy położonej w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Drezdenko. Organizatorami fiesty byli Burmistrz miasta Drezdenko oraz firma Agroturlot.
2016-06-07

Święto 49 Bazy Lotniczej

4 czerwca 49 Baza Lotnicza wraz ze Stowarzyszeniem 49 Miłośników Lotnictwa w Pruszczu Gdańskim zorganizowała piknik lotniczy połączony z obchodami święta pruszczańskiej jednostki.
2016-06-07

Za nami ParaRudniki 2016

40 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających i wyśmienita pogoda. Tych kilka krótkich słów mogłoby posłużyć za zwięzłą charakterystykę tegorocznych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Ale atrakcji było dużo, dużo więcej. Zarówno dla amatorów podniebnych wojaży, jak i tych, którzy popisy w powietrzu lubią obserwować z pozycji twardego kontaktu z ziemią. Piąta edycja imprezy odbyła się w miniony weekend na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego.
2016-06-06

Mistrzostwa Polski rozegrane

W Przylepie, Szymanowie i Lesznie w ostatni weekend wyłoniono nowych mistrzów Polski. Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej odbyły się mistrzostwa Polski w akrobacji samolotowej, Wrocławskiego – w szybowcowej, a Leszczyński był gospodarzem szybowcowych mistrzostw w klasie 15-metrowej.
2016-06-06

Polish-Hungarian Paragliding Open 2016: wyniki PMP

W Tolminie w Słowenii rozegrano Paralotniowe Mistrzostwa Polski. W tym roku zawody odbyły się w formule Polish-Hungarian Open wspólnie z Węgrami. W zawodach wzięło udział niemal 150 pilotów, z czego ponad 70 z Polski. W klasyfikacji Mistrzostw Polski najcenniejsze trofeum wygrał Michał „Spajk” Gierlach. Wśród kobiet oczywiście zwyciężyła Klaudia Bułgakow.
2016-06-06

Udany początek sezonu Łukasza Wójcika

Na rozgrywanych w Lesznie VI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15-metrowej Łukasz Wójcik wywalczył srebrny medal. Zawodnikom udało się rozegrać pięć konkurencji.
2016-06-06

Muroya zwycięża w Japonii, Czepiela na podium

Yoshihide Muroya zapisał się w niedzielę, 5 czerwca, na kartach japońskiej historii sportu, wygrywając w ramach przystanku Mistrzostw Świata Red Bull Air Race w japońskim mieście Chiba pierwszy wyścig w karierze. Trzeci przystanek serii był także udany dla Łukasza Czepieli, startującego w klasie Challenger, który zajął świetną, trzecią lokatę.
2016-06-06

ACz: Mistrz Polski w akrobacji szybowcowej

Kolekcja medali i pucharów w Aeroklubie Częstochowskim wzbogaci się o kolejne trofeum. Michał Klimaszewski zdobył krajowy czempionat w klasie advanced w rozgrywanych od 29 maja do 4 czerwca na lotnisku w Szymanowie XXI Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej.
2016-06-03

Michał Gierlach ponownie mistrzem Polski

W Tolminie na Słowacji zakończyły się Paralotniowe Mistrzostwa Polski. Zwycięzcą po raz kolejny został Michał Gierlach, potwierdzając swoją świetną formę.
2016-06-02

Aerofestivalowe reminiscencje

Na działającym lotnisku komunikacyjnym można zorganizować interesujące pokazy lotnicze. Taka impreza odbyła się w ostatni weekend maja na poznańskiej Ławicy, a nazywała się Aerofestival.
2016-06-02

Trwają mistrzostwa Polski w akrobacji samolotowej

Dwunastu pilotów startuje w rozgrywanych na lotnisku w Przylepie 50. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Po pierwszej konkurencji prowadzi Adrian Szuman z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.
2016-06-02

Zawody wiatrakowców w Kornem [ZDJĘCIA]

Dziewięć wiatrakowców wystartowało w II Ogólnopolskich Zawodach Wiatrakowcowych, które w ostatni weekend maja odbyły się na lotnisku w Kornem koło Kościerzyny.
2016-06-01

Trwają XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej

Od soboty, 28 maja na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie trwają XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. O tytuł Mistrza Polski walczy 14 szybowników. Zwycięzców poznamy 4 czerwca.
2016-05-31

SMP i RZS w Lesznie: Tylko jedna konkurencja

Zawodnikom biorącym udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski oraz Regionalnych Zawodach Szybowcowych w Lesznie nie sprzyja pogoda. Jak dotąd rozegrano tylko jedną konkurencję.
2016-05-31

Wyniki zawodów modelarskich w Mokrem

Z udziałem trzech drużyn 28 maja na lotnisku Aeroklubu Ziemi Zamojskiej w Mokrem odbyły się Okręgowe Zawody Modeli Latających o Puchar Przechodni Wójta Gminy Zamość.