imprezy lotnicze | archiwum
2016-09-21

Memoriał im. Sławomira Jurczyka w Krośnie

Jak co roku, tak i w tym, we wrześniu, odbyły się na lotnisku w Krośnie już XXVI Zawody o Puchar Przechodni Memoriału Sławomira Jurczyka, dedykowane głównie najmłodszym modelarzom.
2016-09-20

VII Kietrz Cup & III Racibórz Cup

W pierwszy wrześniowy weekend odbyły się coroczne Międzynarodowe Zawody Modeli Swobodnie Latających Kietrz & Racibórz Cup, będące eliminacją do punktacji Pucharu Polski, zaliczane jednocześnie do Pucharu Świata. Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu rywalizacja trwała dwa dni.
2016-09-20

Nowi mistrzowie Polski F1A, F1B i F1C

Na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi rozegrane zostały 81. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających, w konkurencjach F1A, F1B i F1C.
2016-09-13

Bella Skyway Festival w Toruniu

Toruń to jedno z najstarszych miast w Polsce. Do tej pory miasto to było kojarzone z piękną zabudową położonego nad brzegami Wisły Starego Miasta i słodkimi piernikami, jednakże w dniach 26-27 sierpnia 2016 roku, Toruń napisał nowy, lotniczy rozdział w swojej historii. Właśnie w tych dniach, w ramach trwającej ósmej edycji wydarzenia pod nazwą Bella Skyway Festival, zorganizowano jedyne w Polsce na taką skalę nocne pokazy lotnicze nad wodą z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych i wizualizacji laserowych.
2016-09-12

W Bednarach na celność lądowania

16 załóg wystartowało w organizowanych przez Aeroklub Poznański zawodach na celność lądowania. Zawody zostały rozegrane 3 września na lotnisku w Bednarach.
2016-09-12

Mistrzostwa Polski F3A na Podkarpaciu

Na lotnisku modelarskim w Siedliskach odbyły się mistrzostwa Polski modeli akrobacyjnych F3A, organizowane przez Politechnikę Rzeszowską i Rzeszowski Klub Modelarzy Lotniczych.
2016-09-09

Polacy Wicemistrzami Świata w lataniu rajdowym

W portugalskim miasteczku Santa Cruz zakończyły się właśnie 20. Mistrzostwa Świata w lataniu rajdowym. Polacy zdobyli dwa srebrne medale i tytuły Wicemistrzów Świata w obu kategoriach – Unlimited i Advanced.
2016-09-09

World Cup Kietrz/Racibórz 2016

W pierwszy wrześniowy weekend rozegrane zostały VII Międzynarodowe Zawody Modeli Swobodnie Latających World Cup Kietrz/Racibórz 2016, zaliczane do punktacji Pucharu Świata w klasach F1A, B, C, Q i P. Aeroklub Warszawski reprezentował Marek Roman, który w niedzielnych zawodach Racibórz Cup wywalczył pierwsze miejsce w klasie F1C.
2016-09-06

16 medali na jednych zawodach

16 medali zdobyli polscy zawodnicy na rozegranych na Ukrainie Mistrzostwach Świata FAI Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 19 państw.
2016-09-05

Podwójne podium Łukasza Czepieli w Lausitz

W miniony weekend (3-4 września) w Lausitz, 60 km od polskiej granicy, odbył się szósty przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. W klasie Challenger wystąpił nasz reprezentant, który ma podwójny powód do dumy. W jeden weekend, Łukasz Czepiela dwukrotnie stanął na podium zawodów dla utalentowanych pilotów pretendujących do klasy mistrzowskiej. Tym samym praktycznie już zapewnił sobie występ w finale w Las Vegas. W głównym wyścigu, wśród 14 pilotów elity, nad Lausitzring najlepszy był Australijczyk Matt Hall.
2016-09-03

10 lat F-16. Święto 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Cofając się nieco w historię polskiego lotnictwa, po ponad 40 latach użytkowania MiG-21, w nowym XXI wieku nadszedł czas na zmiany. Długo oczekiwany nowoczesny samolot wielozadaniowy wykrystalizował się i został wybrany w przetargu rozwiązanym pod koniec 2003 roku.
2016-09-01

Piknik w Bielsku-Białej za nami

80- lecie latania w Aleksandrowicach – XIII Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej za nami...
2016-08-31

Podwójny jubileusz w Aeroklubie Gliwickim

28 sierpnia na lotnisku w Gliwicach odbył się jubileuszowy Piknik Lotniczy z okazji 60. rocznicy powstania Aeroklubu Gliwickiego oraz 100. rocznicy powstania lotniska Gliwice.
2016-08-29

Wyniki ME w akrobacji. Kielak w dziesiątce

ME w akrobacji samolotowej unlimited zakończone. Mamistow wygrywa w klasyfikacji generalnej. Sonka zdobywa złoto we freestyle’u. Kapanina ze złotym medalem w klasyfikacji kobiet. Francuzi zdobywają złoto drużynowo. Kielak zamyka dziesiątkę najlepszych pilotów akrobacyjnych w Europie.
2016-08-29

Medale reprezentacji mikrolotowej na MŚ

W Popham w Wielkiej Brytanii 27 sierpnia zakończyły się 15. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata. Polscy piloci zdobyli pięć medali: dwa srebrne i trzy brązowe.
2016-08-29

Pięć medali Polaków na Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata

9. Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Popham w Wielkiej Brytanii przeszły do historii, a nasi medaliści wkrótce wrócą do domów. Polscy piloci przywiozą z Wielkiej Brytanii pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy.
2016-08-26

Mamistow liderem. Kielak utrzymuje pozycję

Artur Kielak utrzymuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej po trzeciej konkurencji Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited. Na prowadzeniu bez zmian. Liderem klasyfikacji generalnej jest Michaił Mamistov z Rosji.
2016-08-25

Wyniki Świętokrzyskich Zawodów Spadochronowych

24 zawodników wystartowało w rozgrywanych na lotnisku w Masłowie XXXIII Świętokrzyskich Zawodach Spadochronowych na Celność Lądowania. Organizatorem zawodów był Aeroklub Kielecki.
2016-08-25

Artur Kielak w pierwszej dziesiątce

Artur Kielak na 9. miejscu klasyfikacji generalnej po drugiej konkurencji Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited. Prowadzi Michaił Mamistov z Rosji.
2016-08-24

Wyniki po pierwszej konkurencji ME w akrobacji samolotowej

Olivier Masurel zwycięzcą pierwszej konkurencji Mistrzostw Europy w Akrobacji w klasie Unlimited, Artur Kielak na 11. miejscu.
2016-08-24

Organizatorzy VIII Pikniku w Nowym Targu znowu nas zaskoczyli…

Wydawało się, że organizując po raz ósmy piknik lotniczy trudno będzie czymś nowym zaskoczyć publiczność. Jednak naszym przyjaciołom z Nowego Targu udało się to w sposób znakomity. Oto bowiem, po raz pierwszy w Polsce, na trawiastym lotnisku wylądował samolot z napędem odrzutowym i cywilną rejestracją. Ba, wylądował a później startował dając piękny pokaz swoich możliwości. Mowa tu o czeskim samolocie L-29 Delfin, którym przyleciał na pokazy słowacki pilot Jozef Pivarci.
2016-08-24

Obóz przelotowy juniorów w CSS Leszno

7 sierpnia na lotnisko w Lesznie-Strzyżewicach zjechali piloci z Aeroklubu Gdańskiego, Elbląskiego Poznańskiego i Krakowskiego, by wspólnie z reprezentantami Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów wziąć udział w obozie przelotowym LXNAV Junior Gliding Camp.
2016-08-24

Odlotowy Piknik Lotniczy w Świebodzicach

Widowiskowe pokazy wojskowych śmigłowców i samolotów, skoki spadochronowe, pokazy psów, strefa zabaw dla dzieci, wozy opancerzone, stacja radiolokacyjna i wiele, wiele innych, lotniczych – i nie tylko – atrakcji dostarczył nam piąty już, Odlotowy Piknik Lotniczy, zorganizowany przez Burmistrza Miasta Świebodzice oraz Towarzystwo Lotnicze. Tylko pogoda spłatała psikusa i niedzielna część pikniku musiała zostać odwołana.
2016-08-23

Klaudia Bułgakow na podium mistrzostw Europy

Ogromnym sukcesem reprezentacji Polski zakończyły się 14. Paralotniowe Mistrzostwa Europy w Kruszewie w Macedonii. Klaudia Bułgakow w wielkim stylu wywalczyła trzecie miejsce. Michał Gierlach zajął 13. pozycję a Mariusz Wiśniowski 15.
2016-08-23

Sukcesy polskich modelarzy na ME w Serbii

Stanisław Skibicki (Sekcja Modelarska OSiR Suwałki) srebrnym medalistą w klasie F1B. Polscy modelarze – drużynowymi mistrzami Europy (w klasie F1C) oraz zdobywcami brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej w klasie F1B. W klasyfikacji generalnej (na podstawie rezultatów za wszystkie konkurencje razem) zdobyliśmy medal brązowy.