imprezy lotnicze | archiwum
2016-08-31

Podwójny jubileusz w Aeroklubie Gliwickim

28 sierpnia na lotnisku w Gliwicach odbył się jubileuszowy Piknik Lotniczy z okazji 60. rocznicy powstania Aeroklubu Gliwickiego oraz 100. rocznicy powstania lotniska Gliwice.
2016-08-29

Wyniki ME w akrobacji. Kielak w dziesiątce

ME w akrobacji samolotowej unlimited zakończone. Mamistow wygrywa w klasyfikacji generalnej. Sonka zdobywa złoto we freestyle’u. Kapanina ze złotym medalem w klasyfikacji kobiet. Francuzi zdobywają złoto drużynowo. Kielak zamyka dziesiątkę najlepszych pilotów akrobacyjnych w Europie.
2016-08-29

Medale reprezentacji mikrolotowej na MŚ

W Popham w Wielkiej Brytanii 27 sierpnia zakończyły się 15. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata. Polscy piloci zdobyli pięć medali: dwa srebrne i trzy brązowe.
2016-08-29

Pięć medali Polaków na Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata

9. Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Popham w Wielkiej Brytanii przeszły do historii, a nasi medaliści wkrótce wrócą do domów. Polscy piloci przywiozą z Wielkiej Brytanii pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy.
2016-08-26

Mamistow liderem. Kielak utrzymuje pozycję

Artur Kielak utrzymuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej po trzeciej konkurencji Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited. Na prowadzeniu bez zmian. Liderem klasyfikacji generalnej jest Michaił Mamistov z Rosji.
2016-08-25

Wyniki Świętokrzyskich Zawodów Spadochronowych

24 zawodników wystartowało w rozgrywanych na lotnisku w Masłowie XXXIII Świętokrzyskich Zawodach Spadochronowych na Celność Lądowania. Organizatorem zawodów był Aeroklub Kielecki.
2016-08-25

Artur Kielak w pierwszej dziesiątce

Artur Kielak na 9. miejscu klasyfikacji generalnej po drugiej konkurencji Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited. Prowadzi Michaił Mamistov z Rosji.
2016-08-24

Wyniki po pierwszej konkurencji ME w akrobacji samolotowej

Olivier Masurel zwycięzcą pierwszej konkurencji Mistrzostw Europy w Akrobacji w klasie Unlimited, Artur Kielak na 11. miejscu.
2016-08-24

Organizatorzy VIII Pikniku w Nowym Targu znowu nas zaskoczyli…

Wydawało się, że organizując po raz ósmy piknik lotniczy trudno będzie czymś nowym zaskoczyć publiczność. Jednak naszym przyjaciołom z Nowego Targu udało się to w sposób znakomity. Oto bowiem, po raz pierwszy w Polsce, na trawiastym lotnisku wylądował samolot z napędem odrzutowym i cywilną rejestracją. Ba, wylądował a później startował dając piękny pokaz swoich możliwości. Mowa tu o czeskim samolocie L-29 Delfin, którym przyleciał na pokazy słowacki pilot Jozef Pivarci.
2016-08-24

Obóz przelotowy juniorów w CSS Leszno

7 sierpnia na lotnisko w Lesznie-Strzyżewicach zjechali piloci z Aeroklubu Gdańskiego, Elbląskiego Poznańskiego i Krakowskiego, by wspólnie z reprezentantami Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów wziąć udział w obozie przelotowym LXNAV Junior Gliding Camp.
2016-08-24

Odlotowy Piknik Lotniczy w Świebodzicach

Widowiskowe pokazy wojskowych śmigłowców i samolotów, skoki spadochronowe, pokazy psów, strefa zabaw dla dzieci, wozy opancerzone, stacja radiolokacyjna i wiele, wiele innych, lotniczych – i nie tylko – atrakcji dostarczył nam piąty już, Odlotowy Piknik Lotniczy, zorganizowany przez Burmistrza Miasta Świebodzice oraz Towarzystwo Lotnicze. Tylko pogoda spłatała psikusa i niedzielna część pikniku musiała zostać odwołana.
2016-08-23

Klaudia Bułgakow na podium mistrzostw Europy

Ogromnym sukcesem reprezentacji Polski zakończyły się 14. Paralotniowe Mistrzostwa Europy w Kruszewie w Macedonii. Klaudia Bułgakow w wielkim stylu wywalczyła trzecie miejsce. Michał Gierlach zajął 13. pozycję a Mariusz Wiśniowski 15.
2016-08-23

Sukcesy polskich modelarzy na ME w Serbii

Stanisław Skibicki (Sekcja Modelarska OSiR Suwałki) srebrnym medalistą w klasie F1B. Polscy modelarze – drużynowymi mistrzami Europy (w klasie F1C) oraz zdobywcami brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej w klasie F1B. W klasyfikacji generalnej (na podstawie rezultatów za wszystkie konkurencje razem) zdobyliśmy medal brązowy.
2016-08-22

XVI Włocławskie Zawody Balonowe przeszły do historii

Reprezentantka Aeroklubu Poznańskiego Beata Choma została zwyciężczynią zakończonych w sobotę 20 sierpnia XVI Włocławskich Zawodów Balonowych 2016. W rozgrywanych w ramach zawodów Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów najlepszy był Mateusz Rękas.
2016-08-06

Andrzej Nalepa drugi w POPS Austria

Andrzej Nalepa zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów spadochronowych POPS Austria. Startowało 29 zawodników, wrocławskiego skoczka pokonała tylko utytułowana Szwajcarka Erica Franz.
2016-08-05

Budapest Cup

Relacja Henryka Krupy z modelarskich zawodów Pucharu Świata „Budapest Cup”, które zostały rozegrane w dniach 23-24 lipca 2016 roku na Węgrzech.
2016-08-05

W Chełmży ponad 700 modeli

Organizowane przez modelarnię Combat z Chełmży festiwale modelarskie z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. W piątej edycji imprezy udział wzięło ponad dwustu modelarzy, na wystawie zaprezentowano ponad 700 modeli.
2016-08-04

Warszawskie Zawody Szybowcowe Milówka 2016

W dniach 2-10 lipca br. odbyła się pierwsza edycja Warszawskich Zawodów Szybowcowych. Ich pomysłodawcą i głównym sędzią był Maciej Oleksiewicz z Aeroklubu Warszawskiego.
2016-08-04

Sebastian Kawa: Znów loteria

Pogoda nadal płata figle. Rzęsisty deszcz bębnił do świtu, a ponure chmury całe przedpołudnie pełzały nad lasami... Kolejna relacja z Pociunai na Litwie, gdzie odbywają się 34 Szybowcowe Mistrzostwa Świata.
2016-08-04

W Aeroklubie Częstochowskim rosną kolejni mistrzowie

Hala Sportowa im. Zdzisława Zielonki w Grodkowie stała się w miniony weekend (29-31 lipca) areną zmagań modelarzy w klasie F1D. Impreza w randze Mistrzostw Polski przyciągnęła kilkunastu zawodników z kilku polskich i czeskich aeroklubów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się modelarscy juniorzy Aeroklubu Częstochowskiego. W swojej klasie najlepszym okazał się Jakub Kukla, tuż za podium uplasował się Wiktor Wieczorek.
2016-08-01

Medale Polaków na MŚ w akrobacji szybowcowej

Na lotnisku Matkopouszta na Węgrzech zakończyły się 19. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej i 7. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. Reprezentanci Polski wrócili do kraju z trzema medalami.
2016-08-01

Mistrzostwa Europy FAI Modeli Śmigłowców – podsumowanie

Odbywające się na lotnisku w Kruszynie Mistrzostwa Europy FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N – Włocławek 2016 Polska – zakończone.
2016-07-29

Zawody Modeli Szybowców RC klasy F3K w Krośnie

23 lipca w Krośnie zostały rozegrane I Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców RC klasy F3K. Zawody zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Do zawodów zgłosiło się 15 zawodników, z czego 14 przyjechało latać w sobotę, a jeden spóźnialski dojechał dopiero w niedzielę.
2016-07-29

Czas na finały Mistrzostw Europy Modeli Śmigłowców

Na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego trwają Mistrzostwa Europy FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2016 Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
2016-07-27

Dobre wyniki Polaków na MŚ w akrobacji szybowcowej

Na lotnisku Matkopuszta na Węgrzech trwają 19 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej i 7 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. W obu klasach dobrze spisują się polscy zawodnicy.