imprezy lotnicze | archiwum
2016-10-27

Rekord frekwencyjny podczas 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa

Ponad 30 tysięcy odwiedzających – tylu fanów lotnictwa gościł Instytut Lotnictwa na corocznej imprezie poświęconej popularyzacji nauki i technologii. Podczas siódmej edycji Nocy w Instytucie Lotnictwa można było zobaczyć niemal 350 atrakcji, w tym wzbudzający najwięcej emocji myśliwiec MiG-29.
2016-10-26

Celnie lądowali pomimo kiepskiej pogody

Stało się tradycją, że symbolicznym zakończeniem sezonu w Aeroklubie Częstochowskim są zawody na celność lądowań. Symbolicznym, bo przecież jeśli pogoda pozwoli, to mało który z pilotów powie: do zobaczenia na wiosnę.
2016-10-26

Spadochronowe Mistrzostwa Świata – okiem reprezentacji AW

Na stronie Aeroklubu Warszawskiego została zamieszczona relacja ze Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI 2016 w Chicago, napisana przez członków Sekcji Spadochronowej AW – SkyDive Warszawa, reprezentujących Polskę w konkurencji Canopy Formation.
2016-10-24

Zakończenie MPPP i PLMP sezonu 2016

W sobotę, 22 października w Aeroklubie Polskim odbyło się uroczyste wręczenie medali i pucharów z okazji zakończenia Motoparalotniowego Pucharu Polski i Polskiej Ligi Motoparalotniowej sezonu 2016. Zwycięzcą tegorocznego Pucharu Polski został Paweł Kozarzewski, a w Lidze najlepszy okazał się debiutant Mariusz Kozarzewski.
2016-10-24

Święto Latawca w Krośnie

6 października zostały rozegrane regionalne zawody „Święto Latawca”. Pogoda w tym roku niestety nie dopisała młodym modelarzom. Od rana deszcz, lub przynajmniej mżawka.
2016-10-19

Paralotniowe Mistrzostwa Polski w Celności Lądowania zakończone

Góra Żar okazała się przyjazna dla paralotniarzy. Pomimo słabych prognoz udało się rozegrać bardzo dobre zawody w celności lądowania paralotnią. Mistrzostwa Polski w tej raczkującej jeszcze dyscyplinie paralotniowej, odbyły się na lotnisku Górskiej Szkoły Szybowcowej w dniach 14-16 października. Zawody wygrał debiutant – Sławek Kucharski z Zielonej Góry.
2016-10-18

Zawody im. Ryszarda Jaworza-Dutki rozegrane

Dziewięć dwuosobowych załóg wystartowało w rozegranych w sobotę 15 października II Jesiennych Zawodach Samolotowych im. Ryszarda Jaworza-Dutki.
2016-10-18

Puchar Świata w Indoor Skydivingu rozegrany

W tunelu aerodynamicznym Flyspot w Morach pod Warszawą zakończył się II Puchar Świata w Indoor Skydivingu. Polska reprezentacja nie zawiodła – finalnie zdobyła trzy medale.
2016-10-17

54. Latawcowe Mistrzostwa Polski zakończone

21 zawodników wzięło udział w rozegranych na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie 54. Latawcowych Mistrzostwach Polski w klasie FLP, FLS. Mistrzostwa odbyły się 16 października.
2016-10-17

Dolderer mistrzem Red Bull Air Race 2016. Czepiela czwarty

18 października podczas finałowego przystanku sezonu w Las Vegas, Matthias Dolderer zdobył dla Niemiec pierwszy tytuł Mistrza Świata Red Bull Air Race 2016. Drugie miejsce w rankingu zajął Australijczyk Matt Hall, natomiast pierwszą trójkę zamknął Austriak Hannes Arch. Finałowe wyścigi klasy Master i Challenger zostały odwołane z powodu silnego wiatru, dlatego Łukasz Czepiela stracił szansę na dodatkowe punkty i zakończył rywalizację w klasie Challenger na 4. pozycji.
2016-10-12

Konkurs modeli redukcyjnych w Lubaniu

VII Międzynarodowy Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych 2016 za nami. Tym razem Tret w Lubaniu wypełniło 231 modeli wykonanych przez modelarzy z Czech i Polski.
2016-10-11

Małopolska Lotnicza Jesień – wyniki

8 października na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego zostały rozegrane samolotowe i szybowcowe zawody Małopolska Lotnicza Jesień 2016.
2016-10-11

Mistrzostwa latawców w Kruszynie rozegrane

Na lotnisku Kruszyn zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Latawców w klasie FLP i FLS 2016 pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
2016-10-10

Klaudia Bułgakow wygrywa piątą rundę Paralotniowego Pucharu Świata

Na zakończonym przedwczoraj Paralotniowym Pucharze Świata reprezentująca Polskę Klaudia Bułgakow wywalczyła pierwsze miejsce wśród kobiet i siedemnaste w klasyfikacji generalnej.
2016-10-08

X Rajd Złote Kaszuby [RELACJA]

Z końcem września, jak co roku odbywa się Rajd Mikrolotowy „Złote Kaszuby”. W tym przypadała jego jubileuszowa, X edycja. Ideą rajdu jest zbiorowe odwiedzenie jakiejś części Polski, a nawet Europy.
2016-10-05

Spadochroniarze rozegrali 6. edycję zawodów Para-Bro

Piwko po skokach? Dlaczego nie. Spadochroniarze – zarówno profesjonaliści jak i amatorzy – lubią sięgać po ten trunek. A gdyby tak połączyć picie piwa ze skakaniem? Na taki pomysł sześć lat temu wpadły spadochroniarki z Aeroklubu Kieleckiego – Kamila, Ania, Ela i Paulina. Podczas jednego ze „skocznych weekendów” wymyśliły zawody – skok ze spadochronem, lądowanie, wypicie piwa i pokonanie toru przeszkód. A wszystko w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Tak narodziło się Para-Bro.
2016-10-05

Piękna pogoda na Święcie Latawca w Rudnikach

To jest jeden z najpiękniejszych dni na lotnisku w Rudnikach w całym sezonie. Parking wypchany po brzegi. Ci, którzy nie mają już miejsca pokornie parkują przy drodze dojazdowej. Wyciągają z bagażników misternie przygotowane konstrukcje i z dumą zmierzają na płytę. Każdego roku Święto Latawca przyciąga tu całe rodziny z Częstochowy i okolic, ale także innych miast województwa śląskiego oraz łódzkiego.
2016-10-04

Ponad 700 modeli w Przeciszowie

W dniach 16-18 września odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali 713 modeli.
2016-10-04

Aeroklub Polski na Pikniku Narodowego Dnia Sportu

1 października na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie odbył się Piknik Narodowego Dnia Sportu. Sekcja Aeroklubu Polskiego, jako Polskiego Związku Sportowego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników pikniku.
2016-10-03

Zwycięstwo Łukasza Czepieli w Indianapolis!

W miniony weekend w amerykańskim mieście Indianapolis odbył się siódmy przystanek Red Bull Air Race, który okazał się przełomowy. Niemiec Matthias Dolderer dołączył do grona bohaterów Indy, wygrywając pierwsze zawody rozegrane na słynnym torze Indianapolis Motor Speedway i tym samym sięgnął po tytuł mistrza świata 2016, choć do końca sezonu pozostał jeszcze jeden, finałowy przystanek. Jedyny Polak startujący w przedmistrzowskiej klasie Challenger, Łukasz Czepiela, po raz pierwszy w karierze stanął na pierwszym miejscu podium!
2016-09-26

Jurajskie Zawody Samolotowe. Gospodarze górą

Piloci Aeroklubu Częstochowskiego nie okazali się gościnni i zajęli czołowe miejsca na podium rozgrywanych w weekend w Rudnikach IX Jurajskich Zawodach Samolotowych. Impreza upamiętniająca pilota ACz Piotra Sikorskiego przyciągnęła w tym roku 15 załóg, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Zwyciężył team Darochów, wyprzedzając inną częstochowską parę J. Kremblewska/M. Skalik. Na najniższym stopniu podium uplasowali się rzeszowianie M. Kachaniak/A. Pyrek.
2016-09-22

Orły nad Łomżą

W piątek, gdy już słońce chyliło się ku zachodowi, łomżyniacy wysoko zadzierali głowy. Nad miastem krążyło 36 skrzydeł motoparalotni, motolotni, samolotów ultralekkich oraz wiatrakowców i zapraszało na lądowisko między mostami. Tak właśnie rozpoczął się lotniczy weekend w Łomży.
2016-09-22

I Mazurskie Zawody Mikrolotowe rozegrane

Relacja Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego z rozegranych w dniach 16-18 września w Giżach I Mazurskich Zawodów Mikrolotowych. Udział w zawodach wzięło dziewięć załóg.
2016-09-22

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Chicago

W Stanach Zjednoczonych zakończyły się właśnie Spadochronowe Mistrzostwa Świata FAI 2016. Wśród reprezentantów Polski byli członkowie Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego.
2016-09-21

Modelarze z Hrubieszowa na Mistrzostwach Polski

Modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski, rozegranych na lotnisku w Turbi.