imprezy lotnicze | aktualnosci
2007-11-16

XII Kłodzkie Spotkania Modelarzy - relacja

Tegoroczne, listopadowe święto modelarstwa w naszym mieście miało zupełnie inny charakter niż w latach ubiegłych. Odbyły się równolegle dwa konkursy: I Mistrzostwa Polski Modeli w Barwach Polskich oraz konkurs tradycyjny. Pomysł zorganizowania konkursu na tak wysokim szczeblu jak MP, zrodził się pod wpływem kilku czynników.
2007-11-07

XII Kłodzkie Spotkania Modelarzy

Do konkursu będą przyjmowane modele plastikowe i kartonowe. Konkurs ma charakter otwarty, tzn., że mogą w nim brać udział modelarze indywidualni i zrzeszeni w organizacjach modelarskich. Oprócz konkursu głównego planowane jest rozegranie konkursu specjalnego pod roboczą nazwą "I Mistrzostwa Polski Modeli Obiektów Polskiej Konstrukcji i Konstrukcji Obcych w Barwach Polskich".
2007-10-21

Zakończenie XCC i PLP

Karkonoski Klub Paralotniowy zaprasza wszystkich zawodników i sympatyków paralotniarstwa, na zakończenie cieszących się olbrzymim zainteresowaniem środowiska: Polskich Zawodów Przelotowych XCC 2007 oraz Polskiej Ligi Paralotniowej 2007. W trakcie imprezy przyznane zostaną tytuły Mistrzów Polski oraz rozdane puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
2007-10-05

Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II

W najbliższą sobotę, 6 października, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci Wielkich Polaków – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się pod honorowym patronatem oraz przy obecności Prymasa Polski – Józefa Kardynała Glempa.
2007-09-17

Osieczna- 20 lat później

Sekcja Mikrolotowa Aeroklubu Poznańskiego oraz Ośrodek Kultury w Osiecznej, w związku z upływającą w tym roku 20-tą rocznicą pierwszych w Wielkopolsce oficjalnych zawodów mikrolotowych, zapraszają w dniu 22. września 2007r. do Osiecznej na "Zlot Motolotniowy Polski Zachodniej Osieczna 1987 - 20 lat później".
2007-09-11

XVII Rajd Lotników

Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Ziemia Wadowicka” oraz Ośrodka Kultury Gminy Tomice 13 września 2007 r. odbędzie się XVII Rajd Lotników „Hell''''s Angel”. Celem rajdu jest uczczenie 64. rocznicy bohaterskiej śmierci lotników amerykańskich, poległych w wyniku zestrzelenia samolotu bombowego Liberator B-24 „Hell''''s Angel” w rejonie miejscowości Zygodowice.
2007-08-23

Air Show 2007 w Radomiu lada dzień...

W dniach 1-2 września, odbędzie się radomski Air Show, jedna z największych imprez lotniczych w naszym kraju i obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego szanującego się miłośnika awiacji. Program dziesiątej, jubileuszowej edycji pokazów wprost pęka w szwach od doskonałych powodów, aby pierwsze dwa dni września zarezerwować sobie na ich odwiedzenie.
2007-08-10

Relacja na żywo z Radomia

W dniach 1-2 września, odbędzie się radomski Air Show, jedna z największych imprez lotniczych w naszym kraju i obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego szanującego się miłośnika awiacji. Program dziesiątej, jubileuszowej edycji pokazów wprost pęka w szwach od doskonałych powodów, aby pierwsze dwa dni września zarezerwować sobie na ich odwiedzenie.
2007-08-09

XI Mikrolotowe Mistrzostwa Świata

Dotąd Mistrzostwa Świata, jako że w nazwie mają Mikrolotowe, odbywały się w dwóch klasach: tzw. klasycznych (motolotnie i samoloty ultralekkie do 450 kg, jedno- i dwumiejscowe) i tzw. nowych (paralotnie z napędem plecakowym i wózkowym). Tegoroczne mistrzostwa w Czechach rozegrane zostaną tylko w pierwszej z opisanych klas- Mistrzostwa Świata paralotni z napędem odbędą się we wrześniu w Chinach. Głównym sponsorem kadry w klasie klasycznej na Mistrzostwach Świata jest nasz serwis informacyjny www.lotniczapolska.pl.
2007-08-07

Nietypowa rywalizacja

12 sierpnia w Krakowie odbędzie się wyścig Red Bull 3D Race. Trzy maszyny wyścigowe: bolid formuły 1, samolot Edge 540 Air Race i łódź motorowa, zmierzą się na wyznaczonej trasie w centrum Krakowa. Kto może zostać tryumfatorem tego nadzwyczaj interesującego wyścigu?
2007-08-02

Festyn Lotniczy Mazury 2007

Pierwszy weekend sierpnia (4-5 sierpień) będzie prawdziwym świętem dla wielbicieli awiacji, silnych wrażeń i niezwykłych widoków. Aeroklub Krainy Jezior po raz dziewiąty zaprasza na Festyn Lotniczy Mazury na lotnisko Wilamowo koło Kętrzyna.