galeria | autorskie
2008-06-10

Jacek Jeliński

Absolwent Wydziału Lotniczego (MEiL) Politechniki Warszawskiej. Przygodę z lotnictwem rozpoczął ukończeniem w 3 klasie liceum kursu szybowcowego oraz wcześniej, bo już w szkole podstawowej, budową i oblatywaniem modeli samolotów. Aktualnie jest pilotem motolotniowym. Jacek Maria Jeliński pracę zawodową łączy z dwiema życiowymi pasjami: fotografią i lotnictwem. To znakomity fotograf ziemi polskiej z lotu ptaka. Jego zdjęcia są chętnie wykorzystywane w prezentacjach multimedialnych, albumach czy też folderach informacyjnych miast i gmin z wielu regionów Polski. Prace Jacka Jelińskiego wystawiane były już w kraju i za granicą na licznych wystawach.
2008-03-17

Paweł Kacprzak

Student, mechanik lotniczy na warszawskim lotnisku Okęcie. To właśnie tu rozpoczęła się jego przygoda z fotografowaniem. Pierwsze, nieśmiałe próby uchwycenia tego, co go interesuje, pchnęły go dalej... Aparat cyfrowy zamienił na bardziej profesjonalny sprzęt fotograficzny. Jak mówi nie zamierza na tym poprzestawać i w dalszym ciągu rozwija swoje zainteresowania zarówno fotograficzne, jak i lotnicze. Jego zdjęcia możemy oglądać także na łamach różnych czasopism lotniczych.
2008-03-03

por. Andrzej Pindor

Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. Od 2001 roku pracuje w służbach transportowych, aktualnie na stanowisku Oficera Sekcji Przeładunków i Sieci Transportowej w Wojskowej Komendzie Transportu Szczecin. W 1999 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Usług na Uniwersytecie Szczecińskim. Autor wielu publikacji na temat transportu morskiego i lotniczego.
2008-03-12

Witold Moskal

Jego pasja z fotografowaniem zaczęła się kiedy nabył pierwszy aparat cyfrowy. Od tego momentu nie przestaje „pstrykać”. Jak mówi zdjęcia są dla niego formą zachowania wspomnień i uchwycenia przelotnej chwili. Są także sposobem na odreagowanie codziennych stresów. Tematyką lotniczą zainteresował się kiedy po raz pierwszy uczestniczył w pikniku lotniczym w Bielsku Białej, od tamtej pory „istne szaleństwo lotnicze” wciągnęło go na dobre i stara się uczestniczyć w każdej tego typu imprezie. Zdjęcia zamieszczone w galerii zostały wykonane podczas „IV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Euroregionu Beskidy Bielsko-Biała 2007”, który odbył się w dniach 22-23 września 2007.
2008-03-20

Artur Caban

Z zawodu architekt, z zamiłowania pilot motolotniowy. Pasję do rekreacyjnego i turystycznego latania ultralekkiego przedkłada nad zawody, w których przed laty wielokrotnie brał udział i odnosił sukcesy, m. in zdobył tytuł paralotniowego drużynowego wicemistrza Polski (1991). Posiada nalot przeszło 1000h. Studiuje historię lotnictwa, uprawia modelarstwo lotnicze.
2008-03-04

ppłk pil. Cezary Wiśniewski

Przedstawione w tej galerii zdjęcia zostały wykonane podczas lotu samolotów wielozadaniowych F-16 do Polski. Samoloty wylądowały na terenie 31 Bazy Lotniczej w Poznaniu-Krzesinach 22 listopada 2007 r. kilka minut po godzinie 10. Autorem zdjęć jest ppłk pil. Cezary Wiśniewski, obecnie dowódca Grupy Działań Lotniczych 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach. Ppłk pil. Cezary Wiśniewski jest pierwszym polskim pilotem, który spędził w kabinie Jastrzębia cały lot z USA do Polski.
2008-03-04

Grzegorz Pyka

Fotografią pasjonuje się od najmłodszych lat. Już wtedy lubił „obstrykać” wszystko, co wpadło mu w oko i w zasadzie niewiele się zmieniło do dziś... Zaczynał od aparatów negatywowych, ale z biegiem czasu i rozwoju techniki „przesiadł” się na wygodniejszy i bardziej ekonomiczny zapis cyfrowy. Jego domeną jest fotografia krajobrazowa, jednak nie omija także innych dziedzin fotografii. Od 2003 roku zajął się nią bardziej zawodowo. Obecnie współpracuje z agencjami reklamowymi oraz innymi firmami z „branży”. Zdjęcia zamieszczone w galerii zostały wykonane w Szczyrku na Skrzycznem.
2008-03-04

kpt. Witold Sokół

W okresie 1 stycznia – 31 marca 2006 r. Polski Kontyngent Wojskowy Orlik uczestniczył w misji NATO realizowanej na terenie Państw Bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. W misji wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej Air Policing wzięły udział cztery samoloty MiG-29 z 1 eskadry lotnictwa taktycznego w Mińsku Mazowieckim oraz około 70 osób personelu. Autorem wykonanych na Litwie fotografii jest pilot 1 eskadry, kpt. pil. Witold Sokół.