galeria | autorskie
2008-05-28

Jacek Grześkowiak „Jackowlew”

Mechanik na warszawskim Okęciu z ponad dwudziestoletnim stażem. Lotnictwem interesuje się od ósmego roku życia, fotografią lotniczą od sześciu lat. Swoją pasję zaczynał od prostego aparatu cyfrowego, obecnie posiada lustrzankę. Każdą wolną chwilę, nie licząc godzin spędzonych w pracy na płycie, spędza w okolicach lotniska wraz z synem, którego też zaraził swoją pasją.
2011-06-29

Fotografia Lotnicza Tomasza “Severa” Seweryna

Robienie zdjęć to jego nałóg. Fotografią lotniczą zaraził się, gdy po raz pierwszy obejrzał pokaz akrobacji w wykonaniu grupy Żelazny.
2011-04-04

Galeria Lotnicza Pawła Popowicza

Nasi stali czytelnicy znają jego zdjęcia od dawna. Paweł towarzyszy nam ze swoim aparatem niemalże od początku istnienia portalu. Był z nami na Góraszce, w Krakowie, Płocku, nie zabrakło go na gali Lotniczych Orłów.
2010-08-19

Fotografia lotnicza Bartosza Budzynia

Nazywam się Bartosz Budzyń i mam przyjemność zaprezentować swoje zdjęcia na łamach portalu Lotnicza Polska.
2010-07-28

Galeria lotnicza Daniela Florka

Daniel zajmuje się fotografią lotniczą stosunkowo krótko, bo dopiero od dwóch lat. Wcześniej jego pasją było fotografowanie kolei.
2010-02-18

Tomasz Pacan z głową w chmurach

Tomasz Pacan /tompac/ "Z głową w chmurach szukam siebie" - te słowa i te fotografie powiedzą Wam o mnie więcej niż jestem w stanie sam o sobie napisać. Zapraszam do galerii oraz na www.tompac.pl
2010-02-03

Fotografia lotnicza Adama Oryszaka

Nazywam się Adam Oryszak, jestem rodowitym pilaninem. Moje zainteresowanie lotnictwem wojskowym datuje się już od wczesnej młodości. Początkiem tej pasji było modelarstwo, które doczekało się wystawy w Pilskim Domu Kultury.
2010-01-07

Filip Śliwiński

Filipsky, mieszka w Pile (wielkopolskie) i jest ogromnym pasjonatem polskiego lotnictwa wojskowego, jak i cywilnego. Fotografią lotniczą interesuje się od 2008 roku.
2009-12-21

Wiktor Karst

Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem w 2005 roku i od tamtego czasu rzadko kiedy wychodzę z domu bez aparatu J. To co znajdziecie na moich fotografiach to dynamika, ruch i wielkie maszyny.
2009-12-11

Tomasz Jazgarski

O lotnictwie, fotografii, samolotach i aparatach przegadał już niejedną noc. Uważa, że dzień spędzony na lotnisku bez aparatu, to stracony dzień. Tomasz Jazgarski - pasjonat fotografii lotniczej.
2009-11-03

Sławek hesja Krajniewski

Witajcie serdecznie! Nazywam się Sławek Krajniewski, jest jednak szansa, że poznaliście mnie już gdzieś, kiedyś jako hesję. Spotkał mnie olbrzymi zaszczyt. Lotnicza Polska zaproponowała mi stałe miejsce na swoim portalu, w którym będę miał przyjemność poopowiadać o swoich doświadczeniach z fotografią lotniczą.
2009-09-29

Michał Chilmon i jego podniebne przygody

Od zawsze i na zawsze wielki pasjonat podniebnej przygody. Fascynuje go wszystko co zdolne jest latać. Od 2000 roku pilot paralotniowy i motoparalotniowy. Obecnie również samolotowy.
2008-03-11

Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Wojskowego „Krzesiny”

Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Wojskowego „Krzesiny” powstało pod koniec 2007 roku. Skupia ono pasjonatów lotnictwa, szczególnie wojskowego, zamieszkałych głównie w Poznaniu i okolicach, choć może się pochwalić członkami z najodleglejszych rejonów Polski. Zalążkiem Stowarzyszenia było forum dyskusyjne na stronie internetowej 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu oraz spotkania przy "płocie" Bazy na słynnej już ulicy Ożarowskiej. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie Sił Powietrznych RP i zabieganie o ich dobry wizerunek. Jego realizacji służą hobbystyczne zainteresowania członków, takie jak fotografia lotnicza, modelarstwo czy pielęgnowanie historycznych pamiątek lotniczych, ale również zaangażowanie medialne, udział w debatach telewizyjnych i inne formy propagowania Sił Powietrznych w społeczeństwie. W tym roku szczególną okazją do działań będzie 90 rocznica powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego, a już 6 stycznia następnego roku - 90 rocznica zdobycia przez powstańców wielkopolskich lotniska Ławicy wraz z całą masą pruskich samolotów, które stały się zalążkiem Sił Powietrznych w odradzającej się Rzeczpospolitej. Zapraszamy do oglądania zdjęć następujących autorów:
2009-04-22

Bartosz Profus

Informacje o autorze znajdziecie Państwo w galerii Modelarstwo, gdzie można oglądać także inne zdjęcia Bartosza Profusa.
2009-04-08

Paweł Kliczka

Lotnictwem interesuje się od najmłodszych lat. Jak mówi – urodził się mając to we krwi. I nie dziwi w tym przypadku nawet sama data urodzenia – 28.08, bowiem w tym czasie każdego roku obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego. Wielką pasją Pawła jest także fotografowanie. Obecnie pracuje na lotnisku w Radawcu i nawet tam nie potrafi rozstać się z aparatem. Efekty tej pasji możemy podziwiać poniżej a także na stronie www.pablooo.pl.
2008-11-12

Piotr Gruchała

W dzieciństwie zaabsorbowany wszystkim co latało. Nie mając możliwości zdobycia licencji pilota, przelewa swe zamiłowanie na obserwację i fotografowanie różnorodnych maszyn, połączone ze zdobywaniem wiedzy z zakresu pilotażu (niestety tylko teoretycznej). W pobliżu jego miejsca zamieszkania znajduje się port lotniczy Warszawa – Okęcie, który jest miejscem częstych wizyt. Miał okazję zaprezentować się szerszemu gronu jako autor artykułu Łowcy skrzydeł, zamieszczonemu na łamach jednej z gazet wydawanych w południowej części Warszawy.
2008-10-22

Grzegorz Rola

Jako mieszkaniec Łukowa, oddalonego zaledwie 10 km od lotniska EPD 36 Jagodne, już od małego miał kontakt z lotnictwem. Limy, MiGi i Su przelatywały nad jego głową niemal codziennie. W 2003 roku ukończył kurs motolotniowy, obecnie ma wylatane ok. 250 h. Jak mówi, w powietrzu jest wiele ciekawych możliwości do zrobienia zdjęć, dlatego lotnictwo połączył z drugą pasją, fotografią. Od 3 lat jego fascynacją jest RNAV spotting - fotografowanie samolotów na wysokościach przelotowych. Posiada Canona 40D.
2008-10-15

Paweł Chroszcz

Po przeczytaniu artykułu o „fotografach samolotów” postanowił dołączyć do grona „planespotterów”. Jak sam mówi: Ta pasja trwa już od kilku lat, a moim „Eldorado” są lotniska Berlina. Od najmłodszych lat pasjonował się lotnictwem. Wraz z wiekiem przyszła także fascynacja fotografią. Z czasem dwa zainteresowania stały się jednym.
2008-06-16

Sylwia Tylkowska

Pracuje jako grafik i - jak mówi - uwielbia swoją pracę. Sentymentem do samolotów „zaraził” ją mąż i tak pozostało do dziś. Przygodę z fotografią rozpoczęła w Radomiu, kiedy to po raz pierwszy uczestniczyła w Air Show. Od tamtej pory jej wzrok ciągle buja gdzieś w obłokach w poszukiwaniu przelatującego samolotu.
2008-04-01

Mirosław Szalkowski

Fotografowaniem samolotów zajmuje się od niespełna dziesięciu lat. Zaczynał na sprzęcie Zenith 122 oraz aparacie kompaktowym. Od trzech lat używa sprzętu cyfrowego, ostatnim jego nabytkiem był Sony DSC-H2. Uczestniczył kilkakrotnie w piknikach lotniczych w Krakowie i Bielsku-Białej. Cały czas stara się doskonalić swoje umiejętności fotograficzne oraz dokumentować kolejne imprezy lotnicze.
2008-03-13

Georg Post „Habibi”

Lotnictwem intersuje się od najmłodszych lat. Kiedyś jego pokój zapełniony był modelami samolotów z „Małego modelarza”. Później chciał spróbować swoich sił w szybownictwie. Zapisał się na kurs, ale nigdy go nie rozpoczął. Plany pokrzyżowało mu wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się sześć lat temu. Wtedy zaczynał od modelu Nikon F-65, jednakże od dwóch lat jego ulubiebieńcem jest lepszy i nowoczesniejszy model - D-70s. Wielką pasją Georga są samoloty wojskowe, z fotografowaniem których nie ma większego problemu, gdyż w pobliżu jego miejsca zamieszkania znajdują się aż trzy lotniska, w tym dwa wojskowe. Zdjęcia zamieszczone w galerii zostały wykonane podczas obchodów 25-lecia Bazy Lotniczej NATO w Geilenkirchen.
2008-03-17

Jacek Jabłoński

Skokami spadochronowymi i lotnictwem interesuje się od dzieciństwa. Pierwszy skok wykonał w 1994 na lotnisku w Szymanowie. Obecnie jest to jego największe hobby połączone z pracą. Do dziś wykonał ponad 1000 skoków spadochronowych. Wolny czas spędza na łonie natury lub przed akwarium- oczywiście z aparatem w ręku.
2008-06-12

Andrzej Kostrzewa

Lotnictwem interesuje się od najmłodszych lat. Jak mówi, zawsze fascynowało go wszystko co lata tak wysoko... 2 lata temu zakupił sprzęt do obserwacji, była to lornetka Kronos 20x60. Spodobało mu się i postanowił spróbować swoich sił w fotografii samolotów na wysokości przelotowej. Niestety, fotografowanie przez lornetkę małym kompakcikiem nie dawało dobrych wyników. Zakupił kolejny sprzęt i w ten sposób stał się posiadaczem EOSa 400D i teleskopu. Efekty jego pracy możemy podziwiać poniżej.
2008-03-25

Andrzej Sitko „TSN”

Jego przygoda z fotografią lotniczą zaczęła się kilka lat temu. Na warszawskie lotnisko Okęcie zabrała go wówczas przyjacółka. Tam oglądali starty samolotów. Od tego momentu, gdy słyszy warkot silnika podnosi głowę do góry i patrzy w niebo. Wolne chwile spędza na lotnisku Okęcie lub Bemowo, gdzie robi kolejne ujęcia maszyn. W najbliższym czasie chciałby również zdobyć licencję szybowcową.
2008-03-07

Sławomir Szychowski

Z zawodu funkcjonariusz Straży Granicznej, z pasji fotograf. Gdy we wrześniu 2001 zaostrzono procedury bezpieczeństwa, został oddelegowany do pracy na lotnisku Warszawa-Okęcie i tam połknął lotniczego bakcyla. Jak mówi jego drugim domem jest lotnisko Szczecin-Goleniów, gdzie szuka motywów do swoich kolejnych zdjęć lotniczych. Bierze także udział w pokazach lotniczych. Szczególnie poleca wojskowe pokazy lotnicze odbywające się corocznie w szwajcarskim Axalp.