Wyniki głosowań na Przewodniczących Komisji Balonowej i Samolotowej

W dniu 12 listopada 2015 zakończyło się głosowanie na Przewodniczących Komisji Balonowej i Samolotowej Aeroklubu Polskiego. Przewodniczący obu Komisji zostali wyłonieni w wyborach uzupełniających.

Wybory uzupełniające do Komisji Specjalnościowych AP

W ramach wyborów uzupełniających do Komisji Balonowej, Samolotowej i Szybowcowej Aeroklub Polski publikuje programy oraz proponowane składy poszczególnych Komisji Specjalnościowych na kolejną dwuletnią kadencję.
2015-10-27

Małopolska Lotnicza Jesień 2015

24 października na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego zostały rozegrane klubowe zawody samolotowe, szybowcowe i balonowo-spadochronowe na celność lądowania – „Małopolska Lotnicza Jesień 2015”.
2015-10-21

Inowrocławskie Zawody Balonowo-Spadochronowe rozegrane

Cztery załogi balonowe oraz siedmiu skoczków zgłosiło się do udziału w II Inowrocławskich Zawodach Balonowo-Spadochronowych. Niestety jesienna pogoda nie pozwoliła na rozegranie konkurencji spadochronowych.
2015-10-16

Wybory Komisji Specjalnościowych AP – wybory uzupełniające

W terminie dodatkowym ruszyła procedura wyboru Przewodniczących Komisji Balonowej, Samolotowej i Szybowcowej. Zgłoszeni kandydaci mają teraz dwa tygodnie na przedstawienie programu działalności danej KS na najbliższą kadencję.
2015-10-01

Aeroklub Krakowski już po raz drugi organizuje „Małopolską Lotniczą Jesień” – jesienne klubowe zawody na celność lądowania. Zawody odbędą się 17 października na lotnisku w Pobiedniku Wielkim.
2015-09-29

Zawody balonowo-spadochronowe w Aeroklubie Kujawskim

W dniach 16-18 października odbędą się organizowane przez Aeroklub Kujawski II Inowrocławskie Zawody Balonowo-Spadochronowe. Dla mieszkańców i turystów przygotowano nocny pokaz balonów.
2015-09-21

Polka Balonową Mistrzynią Europy

Ewa Prawicka-Linke zwyciężyła w Balonowych Mistrzostwach Europy Kobiet w Holandii. W ostatnim locie Polka pokonała zawodniczki z Litwy i Austrii. Dwie pozostałe nasze rodaczki również zajęły wysokie lokaty. Beata Choma „wylądowała” na czwartym miejscu, a Daria Dudkiewicz – na ósmym.
2015-09-15

Balonowa rywalizacja w Lesznie zakończona

W Lesznie zakończyła się balonowa rywalizacja. W Balonowym Pucharze Leszna zwyciężył Laurynas Komza z Litwy, po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Beata Choma z Poznania.
2015-09-10

Balonowe mistrzostwa kobiet i puchar Leszna

Wieczornym lotem rozpoczną się 10 września balonowe zawody w Lesznie. Do udziału w XXIV Balonowym Pucharze Leszna i VIII Mistrzostwach Polski Kobiet zgłosiło się 35 załóg.
2015-09-02

Puchar Gordona Bennetta: Szwajcarzy na podium, Polacy z rekordem Polski

59. Zawody o Puchar Gordona Bennetta dobiegają końca. W tym roku najwyższe balonowe trofeum wygrała załoga ze Szwajcarii. Polska ekipa zajęła ostatecznie 5. pozycję, ustanawiając jednocześnie nowy rekord Polski w długości lotu.
2015-08-31

Włocławskie Zawody Balonowe przeszły do historii

W sobotę 29 sierpnia zakończyły się XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Tegoroczną edycję zawodów wygrał Litwin Vytas Kerdokas.
2015-09-02

Zawody balonowe w Nałęczowie

34 zawodników uczestniczyło w rozgrywanych w dniach 5-9 sierpnia 2015 roku w Nałęczowie X Międzynarodowych Zawodach Balonowych o Puchar SPA Nałęczów i ML „Skrzydlata Polska”, będących zarazem XXXI Balonowymi Mistrzostwami Polski.
2015-08-28

Drugi dzień zawodów balonowych w Kruszynie

Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego trwają XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Piątkowa konkurencja poranna została odwołana.
2015-08-27

Startują Włocławskie Zawody Balonowe

Już dziś rozpoczynają się XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Jak informuje Aeroklub Włocławski, do udziału w zawodach zgłosiło się 30 załóg z Polski i Litwy.
2015-08-21

Fiesta balonowa w Rybniku

22 sierpnia w Rybniku rozpocznie się Fiesta Balonowa. Udział w zawodach ma wziąć 12 załóg, rywalizujących o puchar prezydenta miasta. Fiesta jest jedną z imprez towarzyszących koncertowi Linkin Park.
2015-08-18

Włocławskie Zawody Balonowe już niedługo

Już za niecałe dwa tygodnie na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, rozpoczną się jubileuszowe XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 20 załóg z Polski i Litwy.
2015-07-31

Team Poland One w zawodach o Puchar Gordona Bennetta

Już wkrótce, w dniach 27 sierpnia – 4 września, odbędą się kolejne długodystansowe zawody balonów gazowych o Puchar Gordona Bennetta. Start do zawodów odbędzie się w malowniczej miejscowości Pau w departamencie Pyrénées-Atlantiques we francuskiej Akwitanii. Zawody odbędą się już po raz pięćdziesiąty dziewiąty, a Polacy wezmą w nich udział już po raz dwudziesty szósty.
2015-07-24

Bazyli Dawidziuk zwyciężył na Białorusi

Polski pilot Bazyli Dawidziuk pokonał 44 rywali z ośmiu państw i został zwycięzcą Międzynarodowego Pucharu Balonowego w białoruskim Mińsku. Drugie miejsce wywalczył zawodnik z Litwy, trzecie Rosjanin.
2015-07-23

Balonowy nalot na Ełk

Jedną z atrakcji lata w Ełku są rozgrywane tu co roku lat Mazurskie Zawody Balonowe. W tegorocznej, ósmej edycji zawodów wzięło udział 20 załóg z Polski, Holandii, Litwy i Łotwy.
2015-07-15

Polka siódma w balonowych Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet

Siódme miejsce wywalczyła poznanianka Beata Choma w rozgrywanych na Litwie Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet. Spośród ponad 30 zawodników panie stanowiły jedną trzecią. W żeńskiej klasyfikacji Polka była druga.
2015-07-14

Świętojańskie Zawody Balonowe w Pasłęku

Dwanaście załóg wystartowało w odbywających się w Pasłęku XIX Świętojańskich Zawodach Balonowych im. Bogusława Stankiewicza. Zawody zostały rozegrane w dniach 8-12 lipca.
2015-07-09

Do balonowych mistrzostw Polski niecały miesiąc

5 sierpnia w Nałęczowie rozpoczną się 31. Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 10. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML „Skrzydlata Polska”.
2015-07-06

Festiwal Balonowy w Szczecinku za nami

Za nami długo oczekiwana VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Balonowego o Memoriał Kurta Hummela. W tym roku była to ponownie największa impreza balonowa w Polsce.
2015-07-01

Festiwal Balonowy w Szczecinku. Informacje dla publiczności

Festiwal Balonowy w Szczecinku coraz bliżej. Nie wiemy jeszcze jaka będzie pogoda. To właśnie aura decyduje najbardziej o sukcesie imprezy, ale wiemy co przygotowaliśmy i w jaki sposób zorganizowaliśmy tegoroczną edycję Festiwalu.
2015-05-11

W lipcu Festiwal Balonowy w Szczecinku

W pierwszych dniach lipca w Szczecinku odbędzie się VI Festiwal Balonowy Szczecinek 2015. Organizatory festiwalu spodziewają się udziału kilkudziesięciu załóg z Polski i całej Europy.
2015-05-08

Balonowy festiwal Krzyżowa 2015

Już dzisiaj rozpoczyna się Balloon Festival Krzyżowa 2015. Organizowana przez Świdnicki Klub Balonowy impreza potrwa do niedzieli. W programie wiele atrakcji, nie tylko dla miłośników sportu balonowego.
2015-05-04

Za nami XVI Górskie Zawody Balonowe

W sobotę (2 maja) wieczorem dobiegły końca XVI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Zawodnicy oprócz podniebnej rywalizacji zmagali się z wiatrem. Ostatecznie pilotom udało się odbyć cztery punktowane loty, w trakcie których rozegrano siedemnaście konkurencji. Zwycięzcą 16. edycji zawodów został Litwin – Rimas Kostiuškevičius.
2015-04-29

Krosno stolicą balonową po raz szesnasty

Rozpoczynają się XVI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe oraz impreza plenerowa „Balony nad Krosnem”. Na zawody do Miasta Szkła zawita 41 załóg balonowych. Podczas tegorocznej majówki w Krośnie gościć będzie WAWA Live oraz Letnia Scena ESKI z gwiazdami.
2015-04-29

Konkurs na balonowe zdjęcie

Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl przy współpracy z Fundacją Otwartych Serc zaprasza wszystkich wielbicieli fotografii i sportu balonowego do udziału w II edycji konkursu fotograficznego. Laureat konkursu otrzyma pamiątkową nagrodę z XVI Górskich Zawodów Balonowych.