balony | balony
2015-12-08

WAG 2015: Medalowe podsumowanie tygodnia

Minął pierwszy tydzień Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju. To dobry czas na małe podsumowanie. Zawodnicy Aeroklubu Polskiego zdobyli już dwa medale. Mają również ogromne szanse powiększyć swój medalowy dorobek. Igrzyska potrwają jeszcze do 12 grudnia 2015.
2015-12-03

Mikołajkowo w aeroklubach

Mikołajki to dla wielu aeroklubów okazja do zaproszenia na lotniska dzieci. W ofercie znajdują się m.in. loty balonem oraz skoki spadochronowe zaopatrzonych w prezenty Mikołajów.
2015-11-16

Wyniki głosowań na Przewodniczących Komisji Balonowej i Samolotowej

W dniu 12 listopada 2015 zakończyło się głosowanie na Przewodniczących Komisji Balonowej i Samolotowej Aeroklubu Polskiego. Przewodniczący obu Komisji zostali wyłonieni w wyborach uzupełniających.
2015-11-02

Wybory uzupełniające do Komisji Specjalnościowych AP

W ramach wyborów uzupełniających do Komisji Balonowej, Samolotowej i Szybowcowej Aeroklub Polski publikuje programy oraz proponowane składy poszczególnych Komisji Specjalnościowych na kolejną dwuletnią kadencję.
2015-10-27

Małopolska Lotnicza Jesień 2015

24 października na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego zostały rozegrane klubowe zawody samolotowe, szybowcowe i balonowo-spadochronowe na celność lądowania – „Małopolska Lotnicza Jesień 2015”.
2015-10-21

Inowrocławskie Zawody Balonowo-Spadochronowe rozegrane

Cztery załogi balonowe oraz siedmiu skoczków zgłosiło się do udziału w II Inowrocławskich Zawodach Balonowo-Spadochronowych. Niestety jesienna pogoda nie pozwoliła na rozegranie konkurencji spadochronowych.
2015-10-16

Wybory Komisji Specjalnościowych AP – wybory uzupełniające

W terminie dodatkowym ruszyła procedura wyboru Przewodniczących Komisji Balonowej, Samolotowej i Szybowcowej. Zgłoszeni kandydaci mają teraz dwa tygodnie na przedstawienie programu działalności danej KS na najbliższą kadencję.
2015-10-01

Aeroklub Krakowski już po raz drugi organizuje „Małopolską Lotniczą Jesień” – jesienne klubowe zawody na celność lądowania. Zawody odbędą się 17 października na lotnisku w Pobiedniku Wielkim.
2015-09-29

Zawody balonowo-spadochronowe w Aeroklubie Kujawskim

W dniach 16-18 października odbędą się organizowane przez Aeroklub Kujawski II Inowrocławskie Zawody Balonowo-Spadochronowe. Dla mieszkańców i turystów przygotowano nocny pokaz balonów.
2015-09-21

Polka Balonową Mistrzynią Europy

Ewa Prawicka-Linke zwyciężyła w Balonowych Mistrzostwach Europy Kobiet w Holandii. W ostatnim locie Polka pokonała zawodniczki z Litwy i Austrii. Dwie pozostałe nasze rodaczki również zajęły wysokie lokaty. Beata Choma „wylądowała” na czwartym miejscu, a Daria Dudkiewicz – na ósmym.
2015-09-15

Balonowa rywalizacja w Lesznie zakończona

W Lesznie zakończyła się balonowa rywalizacja. W Balonowym Pucharze Leszna zwyciężył Laurynas Komza z Litwy, po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Beata Choma z Poznania.
2015-09-10

Balonowe mistrzostwa kobiet i puchar Leszna

Wieczornym lotem rozpoczną się 10 września balonowe zawody w Lesznie. Do udziału w XXIV Balonowym Pucharze Leszna i VIII Mistrzostwach Polski Kobiet zgłosiło się 35 załóg.
2015-09-02

Puchar Gordona Bennetta: Szwajcarzy na podium, Polacy z rekordem Polski

59. Zawody o Puchar Gordona Bennetta dobiegają końca. W tym roku najwyższe balonowe trofeum wygrała załoga ze Szwajcarii. Polska ekipa zajęła ostatecznie 5. pozycję, ustanawiając jednocześnie nowy rekord Polski w długości lotu.
2015-08-31

Włocławskie Zawody Balonowe przeszły do historii

W sobotę 29 sierpnia zakończyły się XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Tegoroczną edycję zawodów wygrał Litwin Vytas Kerdokas.
2015-09-02

Zawody balonowe w Nałęczowie

34 zawodników uczestniczyło w rozgrywanych w dniach 5-9 sierpnia 2015 roku w Nałęczowie X Międzynarodowych Zawodach Balonowych o Puchar SPA Nałęczów i ML „Skrzydlata Polska”, będących zarazem XXXI Balonowymi Mistrzostwami Polski.
2015-08-28

Drugi dzień zawodów balonowych w Kruszynie

Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego trwają XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Piątkowa konkurencja poranna została odwołana.
2015-08-27

Startują Włocławskie Zawody Balonowe

Już dziś rozpoczynają się XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Jak informuje Aeroklub Włocławski, do udziału w zawodach zgłosiło się 30 załóg z Polski i Litwy.
2015-08-21

Fiesta balonowa w Rybniku

22 sierpnia w Rybniku rozpocznie się Fiesta Balonowa. Udział w zawodach ma wziąć 12 załóg, rywalizujących o puchar prezydenta miasta. Fiesta jest jedną z imprez towarzyszących koncertowi Linkin Park.
2015-08-18

Włocławskie Zawody Balonowe już niedługo

Już za niecałe dwa tygodnie na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, rozpoczną się jubileuszowe XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 20 załóg z Polski i Litwy.
2015-07-31

Team Poland One w zawodach o Puchar Gordona Bennetta

Już wkrótce, w dniach 27 sierpnia – 4 września, odbędą się kolejne długodystansowe zawody balonów gazowych o Puchar Gordona Bennetta. Start do zawodów odbędzie się w malowniczej miejscowości Pau w departamencie Pyrénées-Atlantiques we francuskiej Akwitanii. Zawody odbędą się już po raz pięćdziesiąty dziewiąty, a Polacy wezmą w nich udział już po raz dwudziesty szósty.
2015-07-24

Bazyli Dawidziuk zwyciężył na Białorusi

Polski pilot Bazyli Dawidziuk pokonał 44 rywali z ośmiu państw i został zwycięzcą Międzynarodowego Pucharu Balonowego w białoruskim Mińsku. Drugie miejsce wywalczył zawodnik z Litwy, trzecie Rosjanin.
2015-07-23

Balonowy nalot na Ełk

Jedną z atrakcji lata w Ełku są rozgrywane tu co roku lat Mazurskie Zawody Balonowe. W tegorocznej, ósmej edycji zawodów wzięło udział 20 załóg z Polski, Holandii, Litwy i Łotwy.
2015-07-15

Polka siódma w balonowych Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet

Siódme miejsce wywalczyła poznanianka Beata Choma w rozgrywanych na Litwie Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet. Spośród ponad 30 zawodników panie stanowiły jedną trzecią. W żeńskiej klasyfikacji Polka była druga.
2015-07-14

Świętojańskie Zawody Balonowe w Pasłęku

Dwanaście załóg wystartowało w odbywających się w Pasłęku XIX Świętojańskich Zawodach Balonowych im. Bogusława Stankiewicza. Zawody zostały rozegrane w dniach 8-12 lipca.
2015-07-09

Do balonowych mistrzostw Polski niecały miesiąc

5 sierpnia w Nałęczowie rozpoczną się 31. Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 10. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML „Skrzydlata Polska”.
2015-07-06

Festiwal Balonowy w Szczecinku za nami

Za nami długo oczekiwana VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Balonowego o Memoriał Kurta Hummela. W tym roku była to ponownie największa impreza balonowa w Polsce.
2015-07-01

Festiwal Balonowy w Szczecinku. Informacje dla publiczności

Festiwal Balonowy w Szczecinku coraz bliżej. Nie wiemy jeszcze jaka będzie pogoda. To właśnie aura decyduje najbardziej o sukcesie imprezy, ale wiemy co przygotowaliśmy i w jaki sposób zorganizowaliśmy tegoroczną edycję Festiwalu.
2015-05-11

W lipcu Festiwal Balonowy w Szczecinku

W pierwszych dniach lipca w Szczecinku odbędzie się VI Festiwal Balonowy Szczecinek 2015. Organizatory festiwalu spodziewają się udziału kilkudziesięciu załóg z Polski i całej Europy.
2015-05-08

Balonowy festiwal Krzyżowa 2015

Już dzisiaj rozpoczyna się Balloon Festival Krzyżowa 2015. Organizowana przez Świdnicki Klub Balonowy impreza potrwa do niedzieli. W programie wiele atrakcji, nie tylko dla miłośników sportu balonowego.
2015-05-04

Za nami XVI Górskie Zawody Balonowe

W sobotę (2 maja) wieczorem dobiegły końca XVI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Zawodnicy oprócz podniebnej rywalizacji zmagali się z wiatrem. Ostatecznie pilotom udało się odbyć cztery punktowane loty, w trakcie których rozegrano siedemnaście konkurencji. Zwycięzcą 16. edycji zawodów został Litwin – Rimas Kostiuškevičius.