Wywiady | Wywiady
2017-04-05

Indoor skydiving bez tajemnic

Na stronie redbull.com została zamieszczona rozmowa z Bartkiem Więckiem z warszawskiego tunelu aerodynamicznego Flyspot o fenomenie nowej dyscypliny sportu.
2017-02-27

Nowy samolot Łukasza Czepieli

Na stronie www.RedBull.pl została opublikowana rozmowa z Łukaszem Czepielą zatytułowana „Jak kupić samolot?”.
2016-09-24

Do Białej Podlaskiej na naukę akrobacji

O działalności ośrodka szkolenia lotniczego BB Aero, także na lądowisku w Białej Podlaskiej, opowiada Roman Kata, kierownik szkolenia ośrodka.
2016-08-27

3. GPR. SAR z Krakowa

Z por. pil. Sylwestrem Kanadysem, pilotem Mi-8 z 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Krakowa, rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2016-08-06

Siedem ósmych Nieuporta

Z Krzysztofem Cwynarem, budowniczym latającej repliki samolotu Nieuport 11 z 1916 roku, rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2015-12-25

Na biało-czerwonych skrzydłach

W październiku 2014 roku Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła doprowadziła do oblotu cywilnej Iskry o znakach SP-YBC. Obecne plany fundacji to nie tylko utrzymanie tego samolotu w stanie lotnym.
2015-12-30

KBWL LP: Gdy dojdzie do wypadku...

Badanie zdarzenia lotniczego to nierzadko wyścig z czasem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia członkowie KBWL LP muszą m.in. niezwłocznie zabezpieczyć ślady ulotne i pobrać próbki np. paliwa. Później może się to okazać niewykonalne.
2016-01-14

Czterotysięczny skok BASE Milesa Daishera

Miles Daisher to weteran Red Bull Air Force. Ma 20 lat doświadczenia w skydivingu, a niedawno na swoim koncie zapisał imponującą liczbę – 4000 skoków BASE (z budowli i naturalnych form krajobrazu, takich jak budynki, wieże i maszty nadawcze, mosty, czy formacje skalne).
2015-11-07

Kolekcjoner foteli katapultowych

Pierwszym fotelem katapultowym w jego zbiorach był pochodzący z MiGa-21 KM-1. Dzisiaj Radosław Szukała posiada ich dwanaście, a oprócz tego wiele innych, lotniczych eksponatów.
2015-11-05

Najlepszy sezon w karierze. Rozmowa z Marcinem Skalikiem

Marcin Skalik sprawił w tym sezonie sporo radości sobie i rodzimym pasjonatom sportów lotniczych. Zdecydowane sukcesy w imprezach krajowych i międzynarodowych pozwalają sądzić, że pilot Aeroklubu Częstochowskiego na dłużej zagości w czołówce najlepszych pilotów sportowych na świecie. Zapytaliśmy Marcina między innymi o wrażenia po mijającym sezonie i plany na kolejny.
2015-10-05

Sławomir Talowski: Akrobacja pozwala stać się lepszym pilotem

Aeroklub Częstochowski zamieścił na swojej stronie internetowej rozmowę ze Sławomirem Talowskim, wicemistrzem świata w akrobacji szybowcowej.
2015-08-19

FireBirds: Bo latanie nas cieszy

Adam Labus to doświadczony instruktor, który wyszkolił wielu pilotów akrobacyjnych. Do jego uczniów należą m.in. Sebastian Nowicki i Łukasz Świderski. Razem znani są jako FireBirds. Z liderem grupy rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2015-08-10

Dominika Jurkiewicz: Mistrzostwa Europy zwieńczeniem sezonu

W lipcu przyjechała do Włocławka po złoty medal mistrzostw Polski. W sierpniu na tym samym lotnisku – ponownie jako nawigator w klasie WL-2, z bratem Przemkiem jako pilotem – powalczy o zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Z Dominiką Jurkiewicz rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2015-08-07

Cellfast Flying Team: W szyku nad Krosnem

Cellfast Flying Team to nowa formacja z Krosna, latająca trzema samolotami Morane Rallye i prezentująca loty w szyku. Z prowadzącym formacji Kornelem Komendą rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2015-07-31

Mikroloty w Kruszynie. Mistrzostwa Polski były sprawdzianem

Miesiąc po mistrzostwach Polski, w Kruszynie odbędą się Mikrolotowe Mistrzostwa Europy. O przygotowaniach do mistrzostw z dyrektorem Aeroklubu Włocławskiego Markiem Kozińskim rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2015-07-22

Rozmowa z Pawłem Faronem

Na stronie redbull.com.pl został opublikowany wywiad z Pawłem Faronem, jedynym Polakiem startującym w najtrudniejszym rajdzie przygodowym świata Red Bull X-Alps.
2015-07-14

Prezes BB Aero: Szybowce to dopiero początek

Czy nad Białą Podlaską znowu zobaczymy samoloty? Wszystko na to wskazuje. Jako pierwsza zadba o to rybnicka firma BB Aero. Jej pomysłodawca i właściciel Marian Fijołek opowiedział o swoich planach rozwoju bialskiego lotniska.
2015-06-12

Wiele osób mówiło, że jestem szalony...

Pewnego dnia postanowił, że będzie się utrzymywał z akrobacji szybowcowej i dopiął swego. Od tamtej pory dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata w tej wymagającej dyscyplinie. Ale to nie przyszło samo. Z Maćkiem spotkaliśmy się w Aeroklubie Warszawskim, w miejscu gdzie zaczynał, aby opowiedział jak do tego wszystkiego doszło i pokazał nam obie strony medalu.
2015-02-04

ACz: Jubileuszowy rok 2015

2015 rok będzie szczególny dla Aeroklubu Częstochowskiego, Stowarzyszenie obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. O planach na najbliższe miesiące opowiadają Włodzimierz Skalik – prezes oraz Agnieszka Olczyk – dyrektor ACz.
2015-01-29

Lotnictwo na Olimpiadzie? Wywiad z Prezydentem FAI Johnem Grubbströmem

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie Aeroklubu Polskiego gościł w Warszawie dr John Grubbström, Prezydent FAI. Wziął on udział w konferencji prasowej prezentującej dokonania zawodników AP w ubiegłym roku i plany na rok bieżący. Z tej okazji udało się odbyć z nim krótką rozmowę.
2014-12-12

Żołnierz mistrzem Polskiej Ligi Motoparalotniowej

Kapral Jacek Ciszkowski, żołnierz 2 dywizjonu przeciwlotniczego 16 Dywizji Zmechanizowanej został mistrzem tegorocznej edycji Polskiej Ligi Motoparalotniowej.
2014-12-08

Szybciej znaczy lepiej – rozmowa z Marcinem Skalikiem

Po pierwszej konkurencji tegorocznych Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym o wynikach z konkurencji zawodnicy dowiedzieli się następnego dnia. Jak wyjaśnić kibicom, którzy przyszli na strefę kibica kto właściwie prowadzi? O usprawnieniach w systemie oceniania rozmawiamy z Marcinem Skalikiem, członkiem Samolotowej Kadry Narodowej, inicjatorem zmian, które z powodzeniem zostały wdrożone na Jurajskich Zawodach Samolotowych.
2014-12-02

Dyrektor generalna Air France KLM w Polsce w gronie Znanych Ekspertek

Wywiad z Chloé Marchand, dyrektor generalną Air France KLM w Polsce. Chloé Marchand została wybrana jedną ze specjalistek w ramach kampanii społecznej non-profit Znane Ekspertki.
2014-11-24

Policjant z pasją do szybowców

Aspirant Piotr Kondraciuk – zawodowo policjant Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Polkowicach, a prywatnie pilot szybowcowy. Od lat konsekwentnie realizuje swoją pasję.
2014-11-03

Nowy mistrz świata w świetle reflektorów

Nigel Lamb w Hangarze 7 w Salzburgu udzielił wywiadu dla Servus TV i skomentował swój sukces, jaki odniósł w Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race.