2013-10-08

Zen1 skuteczny w walce z omacnicą prosowianką

Firma Aviation Artur Trendak, producent wiatrakowca Zen1, otrzymała Puchar Redakcji Agro Serwisu za najlepszy debiut na Dniach Kukurydzy, za zastosowanie wiatrakowca w walce z plagą omacnicy prosowianki.

W niedzielę, 6 października 2013 roku, odbyły się XV jubileuszowe Dni Kukurydzy województw mazowieckiego oraz łódzkiego w Skrzelewie. Firma Aviation Artur Trendak zaprezentowała na targach wiatrakowiec Zen1 wraz z wyposażeniem do introdukcji Trichogrammy.

Producent wiatrakowca otrzymał Puchar Redakcji Agro Serwisu za najlepszy debiut na Dniach Kukurydzy, za zastosowanie wiatrakowca w walce z plagą omacnicy prosowianki.

Oprócz tego podczas wystawy statycznej można było poznać dokładne wyniki badań przeprowadzonych w tym roku przez Aviation Artur Trendak, firmy Biocont i RAPS we wsparciu Przyrodniczego Uniwersytetu Lubelskiego nad skutecznością agrolotniczej introdukcji Trichogrammy w celu walki z omacnicą prosowianką.

Takie wyniki były już prezentowane podczas 15 Agro Show w Bednarach pod Poznaniem w dniach 20-23 września br. Okazały się one bardzo pozytywne – efektywność dwóch aplikacji (w Sulikowie i Wołczynie) przekroczyła 80 proc. (w przypadku pozostałych dwóch testów wyniosła od 56 do 64 proc.). W związku z tak dużą skutecznością oraz błyskawicznie rozprzestrzeniającą się plagą omacnicy prosowianki firma Aviation Artur Trendak rozpoczęła proces przyjmowania zamówień na usługi agrolotnicze wiatrakowcem w przyszłym sezonie.

Wyniki z konkretnych lokalizacji testów można znaleźć na stronie producenta.

Aplikacja agrolotnicza podczas testów wykonana była z zachowaniem następujących parametrów:

wysokość przelotu: 5-7 m
szerokość aplikacji: 18 m
prędkość przelotowa: 100 km/h
wydajność: około 80 ha/h

Zwalczanie omacnicy prosowianki (to motyl nocny) jest jednym z najważniejszych zabiegów w uprawie kukurydzy.

Źródło: Aviation Artur Trendak
sk

Ocena:  
( 5 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-23 17:24:01 ~~Dorothyepime~~

wh0cd352822 cialis prices