2017-01-02

Zawody sylwestrowe w Aeroklubie Ziemi Jarosławskiej

Zakończenie sezonu (roku) 2016 w Aeroklubie Ziemi Jarosławskiej odbyło się podczas II Sylwestrowych Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania.

II Sylwestrowe Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania zostały rozegrane 31 grudnia 2016 roku. Pogoda i uczestnicy dopisali, tak więc każdy miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności dwukrotnie. Odległość mierzona była od wyznaczonego na ziemi punktu do osi koła głównego szybowca. Na ostateczny wynik zawodnika składała się suma obu osiągniętych odległości.

W rywalizacji wzięli udział lokalni piloci, jak i przyjezdni z Wrocławia, Lublina, Rzeszowa i okolic, Krakowa i Warszawy.

Zawody z łącznym wynikiem 11 centymetrów wygrał Krzysztof Nowak i jako zwycięzca miał prawo wyboru nagrody – w 2017 roku skoczy w tandemie w SkyDive Club. Krzysiek z racji ubiegającego czasu przestał jednocześnie być juniorem – od przyszłego roku będzie nas reprezentował aeroklub na zawodach w kategorii seniorów.

Drugie miejsce z wynikiem 42 centymetry zdobył Maciej Iwańczuk, za co otrzymał tablet ufundowany przez senatora Mieczysław Golba

Trzecie miejsce z wynikiem 49 centymetrów zajął rodowity mieszkaniec Laszek – Marek Chrunik wygrywając powerbank, który przyda mu się podczas przyszłorocznych Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Ponadto każdy z uczestników otrzymał nowy kalendarz ścienny Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej na 2017 rok, drobne upominki przekazane przez Miasto Jarosław, Powiat Jarosławski, Województwo Podkarpackie i PGE Obrót.

Na stronie www.aeroklub.jaroslaw.pl można obejrzeć zdjęcia i film z zawodów.

Źródło: Aeroklub Ziemi Jarosławskiej

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię