2016-12-29

Zawody balonowe w 2017 roku

Pierwsze zawody balonowe w 2017 roku odbędą się w kwietniu w Lisich Kątach, a mistrzostwa Polski w sierpniu w Nałęczowie. W przyszłym roku w Polsce zostaną zorganizowane także m.in. balonowe mistrzostwa Europy kobiet oraz puchar 800-lecia Opola.

Kalendarz imprez balonowych 2017 otwierają tradycyjnie Międzynarodowe Wielkanocne Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Grudziądza. Organizowane przez Aeroklub Nadwiślański i zaliczane do Balonowego Pucharu Polski zawody odbędą się na początku kwietnia w Lisich Kątach. Będzie to ich piętnasta edycja.

Na przełomie kwietnia i maja polskie i zagraniczne załogi balonów spotkają się w Krośnie, na organizowanych przez Fundację Otwartych Serc i Aeroklub Rzeszowski XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych, również zaliczanych do klasyfikacji pucharu Polski.

Trzecia pozycja w kalendarzu imprez balonowych w 2017 roku to odbywający się po raz pierwszy Opole Balloon Challenge – Puchar 800-lecia Miasta Opola. Zawody zostaną zorganizowane przez Fundację Zew Przestworzy i Aeroklub Polski, a ich wyniki zostaną uwzględnione w pucharowym rankingu.

W lipcu Klub Sportów Balonowych z Wrocławia zaprasza na V Aeropiknik. Zawody w Paczkowie będą kolejnymi, rozgrywanymi w ramach BPP.

Przyszłoroczne XXXIII Balonowe Mistrzostwa Polski odbędą się w Nałęczowie, wraz z X Balonowymi Mistrzostwami Polski Kobiet oraz 12. Międzynarodowymi Zawodami Balonowymi o Puchar SPA Nałęczów i ML „Skrzydlata Polska”. Organizatorem sierpniowych mistrzostw będzie Aeroklub Lubelski. Rok temu BMP odbywały się w Krośnie.

We wrześniu Aeroklub Włocławki zorganizuje w Kruszynie kolejną edycję Włocławskich Zawodów Balonowych. Rozgrywane po raz siedemnasty zakończą cykl zawodów Balonowego Pucharu Polski.

W 2017 roku czekają nas także trzy balonowe imprezy I kategorii FAI. Będą to rozgrywane w sierpniu we Francji 20. Balonowe Mistrzostwa Europy oraz 61. Puchar Gordona Bennetta – Mistrzostwa Świata Balonów Gazowych w Lotach Długodystansowych. Balony gazowe wystartują we wrześniu ze Szwajcarii. Leszczyński Klub Balonowy będzie natomiast gospodarzem odbywających się także we wrześniu 4. Mistrzostw Europy Kobiet.

Kalendarz zawodów balonowych 2017
sk

Ocena:  
( 3 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię