2016-06-14

Zawody balonowe i MP Juniorów w Kruszynie

W sierpniu na lotnisku w Kruszynie odbędą się XVI Włocławskie Zawody Balonowe. W ramach tegorocznej edycji zawodów zostaną rozegrane także Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

XVI Włocławskie Zawody Balonowe odbędą się w dniach 18-20 sierpnia 2016 roku. W ramach tegorocznej edycji organizowanych przez Aeroklub Włocławski zawodów zostaną rozegrane także Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

Organizatorzy zawodów spodziewają się udziału około 25 zawodników. Od pilotów wymagane jest m.in. posiadanie minimum 50 godzin nalotu jako dowódca balonu, ważnej licencji sportowej FAI oraz licencji pilota (ważnej co najmniej od roku). Zgłoszenia będą przyjmowane do końca lipca.

Jak informuje Aeroklub Włocławski, posiadający już bogate doświadczenie w organizacji imprez balonowych różnej rangi, na włocławskim niebie występują korzystne warunki do rozgrywania balonowych konkurencji. Płaski teren, bogata sieć dróg i wiele miejsc do lądowania ułatwiają nawigację i podnoszą poziom sportowy zawodów.

Piętnastą edycję Włocławskich Zawodów Balonowych wygrał Litwin Vytas Kerdokas, na drugim miejscu podium uplasował się Tomasz Filus z Aeroklubu Krakowskiego, na trzecim – reprezentant Aeroklubu Włocławskiego, Arkadiusz Iwański, latający balonem Gaspol Energy. Podczas ostatniego zawodniczego lotu rozegrano także Memoriał Krzysztofa Trzeciakowskiego (zmarłego członka Aeroklubu Włocławskiego), zakończony zwycięstwem Adama Jaskólskiego rz Aeroklubu Konińskiego.

Więcej informacji o zawodach na stronie balonywloclawek.pl
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię