2017-04-07

Zawody F1A w Gliwicach

Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych zaprasza na Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających w konkurencji F1A, które odbędą się 6 maja na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Na lotnisku Aeroklub Gliwickiego 6 maja zostaną rozegrane Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających w konkurencji F1A. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski. Ich organizatorem jest Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych.

W godzinach 14.00-19.00 planowane jest rozegranie pięciu kolejek lotów klasie F1A w kategorii open. W godzinach 19.15-20.00 przewidywane są dogrywki.

Zgłoszenia udziału można przesyłać drogą elektroniczną w terminie do 1 maja. wpisowe wynosi 40 zł dla seniorów i 20 zł dla juniorów.

Jak przypomina Komisja Modelarska AP w zapowiedzi zawodów, konkurencja F1A to swobodnie latające modele szybowców. Są one nowoczesnymi konstrukcjami o rozpiętości skrzydeł około 2 m. Dzięki zastosowanym włóknom węglowym są stosunkowo lekkie i mocne. Dziobowa część kadłuba mieści niemałą ilość elementów mechanicznych i elektronicznych, pozwalających na uzyskiwanie lepszych wyników i – co równie ważne – ułatwiających odnalezienie modelu po lądowaniu w przygodnym terenie (np. w kukurydzy). Czasem zdarza się, że to odległość paru kilometrów od miejsca startu.

Więcej informacji na stronie komisjamodelarskaap.pl
red

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię