2017-03-02

Z Piastowa do Białej Podlaskiej

Aeroklub PLL LOT poinformował o przenosinach z lotniska w Piastowie do Białej Podlaskiej. Pierwsze loty w nowym miejscu odbędą się w maju.

„Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT od sezonu 2017 swoją siedzibę będzie miał na lotnisku w Białej Podlaskiej” – poinformował aeroklub, który podpisał umowę dzierżawy jednego skrzydła portu lotniczego. Do dyspozycji jego członków będą m.in. pas trawiasty i betonowy oraz ok. 500 m kw. pomieszczeń.

Do końca kwietnia ma zakończyć się prowadzony obecnie remont pokoi, kuchni, oraz łazienek w nowym obiekcie. Wśród tegorocznych inwestycji zarząd aeroklubu wymienia nową stację paliw i hangar.

Pierwsze loty na byłym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej zostały zaplanowane na weekend majowy. Aeroklub zachęca wysokimi lotami za wyciągarką szybowcową nawet do 1500 m.

Piotrków, Modlin, Piastów...

Historia Aeroklubu PLL LOT sięga 1979 roku, gdy w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej powstała „Filia LOT”, szkoląca pilotów na potrzeby linii. W 1991 roku, po zmianach ustrojowych w Polsce, powołano do życia nowy, niezależny Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT z siedzibą biura na warszawskim lotnisku Okęcie. Działalność lotnicza prowadzona była na współużytkowanym z Aeroklubem Radomskim lotnisku w Piastowie. W 1995 roku aeroklub przeniósł się do Modlina, gdzie do jego dyspozycji oddano hangar i budynek, jednak już po roku braki kadrowe spowodowały konieczność powrotu z całym sprzętem do Piotrkowa. Po kolejnych dwóch latach współpracy z Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej, aeroklub ponownie zagościł w Piastowie.

Rok 2017 to kolejna zatem zmiana lokalizacji. Umowa z władzami miasta została podpisana w listopadzie ubiegłego roku.
Sławomir Kasjaniuk

Ocena:  
( 42 )      słaby
  Opinii:  

2

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-03-03 11:17:57 ~~Aeroklub Lot~~

Nikt nie wyrzuca samolotów z lotniska! Jedynie Hangar należy do agencji mienia wojskowego i oni chcą ogłosić przetarg na użykowanie ich hangaru. Chcą aby hangar opuśicły wszystkie statki powietrzne. Lotnisko należy do miasta Biała Podlaska! Aeroklub ma podpisaną umowę z UM Biała na dzierżawę lotniska i części pomieszczeń portu lotniczego. Aeroklub Lot ma w planie budowę własnego hangaru bliżej portu lotniczego.

Utworzony: 2017-03-02 19:57:37 ~~BP~~

"Wyrzucają samoloty z lotniska", artykuł z lokalnej prasy, na temat wynajmy hangaru na terenie lotniska.
http://www.biala24.pl/artykul,wyrzucaja-samoloty-z-lotniska,29503