2016-08-03

Wypadek podczas zawodów PPG w Bartoszycach

Niefortunnie rozpoczęły się zawody Polskiej Ligi Motoparalotniowej w Bartoszycach. Po wypadku pierwszej załogi impreza została odwołana.

Zawody Pucharu Polski PPG i Polskiej Ligi Motoparalotniowej w Bartoszycach zostały zaplanowane na weekend 30-31 lipca. Loty rozpoczęły się w sobotę około godziny 17, niestety w wyniku zderzenia z ziemią pierwszej startującej w zawodach motoparalotni z dwuosobową załogą, impreza została przerwana, a następnie odwołana.

Przyczyny upadku motoparalotni nie są znane. Obaj piloci wykonujący lot odnieśli obrażenia i trafili do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Jeden z nich został przetransportowany śmigłowcem LPR, drugi karetką. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Polska Liga Motoparalotniowa (PLMP) to – zgodnie z regulaminem – „cykl zawodów, mający na celu umożliwienie pilotom rywalizacji dla porównania i podnoszenia własnego poziomu umiejętności, oraz wyłonienie zwycięzców poszczególnych edycji oraz klasyfikacji generalnej w poszczególnych klasach i kategoriach”. Organizatorem PLMP jest Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe, a poszczególne edycje odbywają się we współpracy z innymi podmiotami. W przypadku zawodów w Bartoszycach współorganizatorem zawodów był tamtejszy urząd miasta.

W odróżnieniu od zawodów Motoparalotniowego Pucharu Polski, od zawodników startujących w PLMP nie są wymagane licencje sportowe.
sk

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię