2016-07-25

Wypadek paralotniarza w woj. podkarpackim

Podczas lądowania w miejscowości Stefkowa, paralotniarz spadł na ziemię. Pomogła mu kobieta, która wezwała pomoc. Ranny 51-letni mieszkaniec Rzeszowa został przetransportowany śmigłowcem do szpitala wojewódzkiego. Mężczyzna był trzeźwy.

24 lipca około godz. 14, dyżurny leskiej komendy został poinformowany o wypadku paralotniarza. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stefkowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni mieszkaniec Rzeszowa, przy podchodzeniu do lądowania na łące w rejonie przystanku autobusowego, wpadł w wiry powietrzne, co spowodowało złożenie się skrzydła paralotni. Nie mając siły nośnej paralotniarz spadł z wysokości 7 metrów.

51-letni mężczyzna po upadku wstał i szedł w kierunku drogi głównej, aby ustalić miejscowość, w jakiej się znajduje. Zauważył, że drogą jedzie kobieta na rowerze i poprosił ją o pomoc. Mieszkanka Stefkowej bez wahania zawiadomiła służby, aby pomóc poszkodowanemu.

Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie z podejrzeniem urazu kręgosłupa. 51-latek był trzeźwy. Posiadał stosowne uprawnienia do lotów paralotnią od marca tego roku. Okoliczności wypadku bada policja.

Źródło: KPP Lesko

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-25 06:15:25 ~~CaseyVon~~

wh0cd884181 cialis cost