2016-08-03

Wypadek Tecnama w Piotrkowie Trybunalskim

Na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wypadku samolotu Tecnam P2008JC, należącego do szkoły LOT Flight Academy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku samolotu na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim – poinformował redakcję st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.

Do zdarzenia doszło w środę 3 sierpnia o godzinie 7:50 na trawiastej części lotniska. W samolocie po wykonaniu Touch and Go, po oderwaniu się od ziemi, nastąpiła utrata mocy.

Według komunikatu Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w zdarzeniu ucierpieli wykonujący lot samolotem 29- letni instruktor i 32-letni uczeń. Ich obrażenia okazały się niegroźne, kabinę samolotu opuścili o własnych siłach. Obaj byli trzeźwi.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez straż pożarną (trzy zastępy) i policję. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Samolot uczestniczący w wypadku to należący do szkoły LOT Flight Academy Tecnam P2008JC (SP-LFC).

Szkoła LOT Flight Academy została utworzona rok temu przez PLL LOT. Prowadzi działalność na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Do szkolenia praktycznego szkoła nabyła nowe samoloty marki Tecnam: dwa jednosilnikowe Tecnam P2008JC (SP-LFB i SP-LFC) oraz jeden dwusilnikowy Tecnam P2006T (SP-LFA). W ofercie szkoły znajdują się różne typy szkoleń, m.in. PPL(A), CPL(A), ATPL(A), VFR NOC, IR/ME czy MEP(L).
sk

  Opinii:  

4

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-08-04 16:24:35 ~~Jack~~

Wiwat stary zdezelowany złom rodem z USA, W którym rozlatują się głowice a wspaniała konstrukcja gaźnika sprzyja oblodzeniu nawet latem .Wiwat...

Utworzony: 2016-08-04 16:12:29 ~~Tecnam~~

Gówniane silniki którymi zachlysnęli się prawie wszyscy. Dwa lata temu podczas startu na P2002 też z nieustalonych przyczyn spadły obroty. Wysokość pozwoliła na zakręt 180 stopni ladownie z wiatrem. Do dziś nie wiadomo czemu spadły obroty.. Po przejrzeniu - samolot sprawdzono i dopuszczono do lotów.
Rotax to chłam który zalał rynek i zdominował lotnictwo lekkie.

Utworzony: 2016-08-04 15:39:38 ~~sk~~

Po konwojerze dokładnie, a o awarii silnika napiszemy, gdy tak ustali PKBWL.

Utworzony: 2016-08-04 07:47:10 ~~Gość~~

Nie podczas lądowania tylko po starcie i była to awaria silnika. Jeżeli coś się pisze to należy sprawdzić wiadomości...