2012-11-13

Wspomnienia z lotniska modelarskiego 2012

AeroModelling Club Zielona Góra podsumowuje działalność modelarską na lotnisku w Kiełpinie w sezonie 2012.

Miniony sezon modelarski AMCZG 2012 na lotnisku modelarskim w Kiełpinie można uznać za bardzo udany. Ilość nowych konstrukcji, które powstały zimą w modelarni bardzo kusiły młodych pilotów.

Każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy na wspólne spotkania i doskonalenie umiejętności pilotowania modeli (Addiction 3D, Edge 540, Speed, Funtana, Extra 260, szybowce F3J/M w wersji motoszybowca oraz F3K). Sprawdziły się wszystkie nowe konstrukcje. Świetne właściwości lotne m.in. modeli Addiction 3D zrobiły furorę, nie było takich figur, których nie udało by się wykonać. Młodzi piloci wykonali niesamowity postęp w umiejętności pilotażu. Setki godzin spędzonych na treningach RC 3D w hali oraz przed symulatorem RealFlight 6.5 (dzięki środkom z Unii Europejskiej modelarnia pozyskała kolejne stanowisko) przyniosły fantastyczny efekt.

Sukcesywnie powiększa się grono zawodników pilotujących modele szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki F3K (piękna i dynamicznie rozwijająca się konkurencja w Europie i na świecie). Dominują modele JJedge, Bravo oraz Salpetery. W planach na 2013 rok mamy organizację kilku imprez klubowych w konkurencji F3K oraz zakup kolejnych sprawdzonych konstrukcji.

Dzięki świetnej lokalizacji i staraniom Zbyszka, lotnisko było odwiedzane przez liczne grono modelarzy. Zawsze było ładnie utrzymane, uporządkowane, a trawa starannie wykoszona.


Modelarnia lotnicza AeroModelling Club Zielona Góra została założona w 1997 roku. Od początku swojego istnienia zawsze funkcjonowała w Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Specjalizacją modelarni jest modelarstwo lotnicze i kosmiczne.

Modelarze w procesie szkolenia poznają budowę prostych modeli swobodnie latających jak i zaawansowanych konstrukcji zdalnie sterowanych RC. Jednak najwięcej czasu poświęca się na naukę zdalnego sterowania modeli, początkowo na symulatorze lotu RealFlight G 6.5 następnie w „realu”. Bardzo istotnym czynnikiem szkolenia modelarzy jest poznanie zasad aerodynamiki i podstaw lotu modeli lotniczych oraz przepisów sportowych. W roku szkolnym 2012/2013 przyjęto na zajęcia do sekcji modelarskiej 53 uczniów. Obecnie zajęcia realizowane są w ośmiu grupach wiekowych. Więcej na stronie rcazl.pl.

Źródło: AeroModelling Club Zielona Góra

Ocena:  
( 8 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię