2016-05-30

Współpraca międzynarodowa szansą rozwoju dla studentów i operatorów dronów

Polskie przedsiębiorstwo AviationConsulting podpisało porozumienie z firmą Regional Air Suport, największą i najstarszą firmą w Rumunii działającą w obszarze lotnictwa.

AviationConsulting reprezentowane było przez właściciela firmy Michała Ratajczaka. Regional Air Suport reprezentował założyciel i prezes spółki Dorin Ivascu.

Porozumienie ma na celu połączenie potencjału obu przedsiębiorstw i wypracowanie wspólnej, bardziej efektywnej i konkurencyjnej oferty skierowanej na rynek Europy środkowo-wschodniej i południowej. Efektem współpracy będzie m.in. realizacja praktyk i staży studenckich w przedsiębiorstwach z branży lotniczej w obu krajach. Jest to możliwe, ponieważ ważnym obszarem funkcjonowania obu przedsiębiorstw jest rynek certyfikowanych szkoleń zawodowych z sektora transport-spedycja-logistyka ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa.

Regional Air Suport dysponuje bogatym zapleczem szkoleniowym na wybrzeżu Morza Czarnego wyposażonym m.in. w symulatory najpopularniejszych statków powietrznych, gdzie osoby pragnące podjąć w przyszłości pracę w charakterze personelu pokładowego mogą w bezpiecznych warunkach przećwiczyć pożar w samolocie lub wodowanie. Z kolei AviationConsulting może służyć pomocą przy tworzeniu przepisów dt. szkoleń z obsługi bezzałogowych statków powietrznych. Jest to możliwe ponieważ w strukturze firmy funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Bezzałogowych Statków Powietrznych, a w Rumunii toczy się w tej chwili dyskusja nad prawnym uregulowaniem zastosowań tego rodzaju środka lotniczego.

Co ciekawe, w tej inicjatywie wykorzystany zostanie kapitał intelektualny osób działających w ramach Lubelskiej Szkoły Dronów – inicjatywy części środowiska lotniczego Lubelszczyzny mającej na celu promowanie bezpiecznej i zgodnej z przepisami postawy operatorów bezzałogowców. Lubelska Szkoła Dronów skupia operatorów, pilotów, konstruktorów BSL oraz inne osoby zawodowo związane z lotnictwem. Czerpiąc z najlepszych, lotniczych tradycji Lubelszczyzny, przygotowuje adeptów do zdania egzaminu państwowego na operatora drona w ramach Ośrodka Szkoleniowego Novelty RPAS Avcon funkcjonującego w strukturze firmy AviationConsulting.

Źródło: AviationConsulting

Ocena:  
( 6 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-01-28 04:08:10 ~~CaseyVon~~

wh0cd777938 buy hydrochlorothiazide prozac cheap vardenafil cheap celebrex levaquin by mail anafranil online