2016-10-14

Wizz Air: Nowy symulator A320 w Budapeszcie

Linia Wizz Air poinformowała 14 października o otwarciu w Centrum Szkoleniowym Wizz Air w Budapeszcie nowego symulatora lotu A321.

Symulator typu „fixed-base” samolotów typu A320 uzupełnia pełny symulator Wizz Air, umożliwiając linii większą elastyczność w zapewnianiu i utrzymywaniu najwyższych i najbardziej rygorystycznych standardów szkoleniowych. Pozwala również na zwiększenie opcji planowania, aby spełniać wysokie wymagania szkoleniowe w związku z planowanym rozwojem Wizz Air.

Symulator dokładnie odwzorowuje kokpit samolotu Airbus A320 oraz jest podobny do pełnego symulatora lotu bez opcji ruchu i zawiera najwyższej jakości system widoczności w połączeniu z efektami dźwiękowymi w celu zapewnienia najbardziej realnych warunków lotu. Urządzenie zapewnione przez MPS będzie wykorzystywane w procesie szkoleniowym pilotów maszyn z rodziny A320 włącznie ze szkoleniem „type rating” oraz niektórych szkoleniach personelu pokładowego. Podobnie jak w przypadku pełnego symulatora ruchu, który został uruchomiony w maju 2013 roku, symulator typu „fixed-base” będzie zarządzany przez holenderską firmę Flight Simulation Company (FSC), wiodącego niezależnego dostawcę specjalizującego się w szkoleniu załóg.

FSC obsługuje całe centrum szkoleniowe WIZZ zlokalizowane na terenie Portu Lotniczego w Budapeszcie, znajdującego się w niewielkiej odległości od siedziby firmy, gdzie zatrudnionych jest ponad 2 800 pracowników Wizz Air.

Zrobiliśmy dzisiaj kolejny ważny krok milowy, który podkreśla najwyższy poziom wyszkolenia pilotów i personelu pokładowego Wizz Air. W naszej linii działamy zgodnie z najwyższymi standardami dzięki inwestycjom w najbardziej zaawansowane technologicznie samoloty i systemy szkolenia, a także zatrudniając najlepszych profesjonalistów. Pełny symulator ruchu umożliwia wszechstronne szkolenie dla naszej wyjątkowej kadry. Dziękuję zespołowi WIZZ oraz naszym partnerom biznesowym za zaangażowanie w pracę nad symulatorem i tym samym w rozwój WIZZ – powiedział Diederik Pen, Dyrektor Operacyjny w Wizz Air.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Wizz Air. Wierzymy, że dzięki umieszczeniu symulatora typu „fixed-base” w Centrum Szkoleniowym, MPS pozytywnie wpłynie na utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa Wizz Air w dziedzinie lotnictwa cywilnego. Cieszymy się, że Wizz Air docenia wartość symulatorów MPS, które zapewniają najwyższą jakość wyszkolenia personelu przy jednoczesnym zachowaniu efektywności cenowej – dodał Dick Verburg, CEO i założyciel MPS.

Ten rozwój doskonale wpisuje się w strategię FSC, która opiera się na dostarczaniu zindywidualizowanych rozwiązań dla naszych klientów. Nasza firma z przyjemnością będzie kontynuować współpracę z WIZZ i mamy nadzieję na owocną przyszłość w rozwoju naszych relacji biznesowych – powiedział Perry Roolvink, Dyrektor Zarządzający FSC.

Źródło: Wizz Air

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-24 19:42:04 ~~CaseyVon~~

wh0cd117164 CIALIS NO PRESCRIPTION