2014-01-02

Wiosenna oferta wyjazdowa szkoły paralotniowej Cloudbase

Opublikowano plan wiosennych wyjazdów organizowanych przez Szkołę Paralotniową Cloudbase. Poniżej znajdą Państwo pełną treść komunikatu.

Zanim nastanie wiosna, wybieramy się jeszcze do Kolumbii od 1 do 15 lutego. Bilety nadal można kupić za około 3000 zł. Więcej o wyjeździe znajdziecie we wcześniejszym wpisie.
Tymczasem proponujemy dwa pierwsze europejskie wyjazdy na wiosnę 2014:

22 - 29 marca / Włochy, Norma i okolice / 3 etap i rekreacja
Charakter wyjazdu: rekreacja i szkolenie 3 etap, czyli nauka latania w termice i na żaglu.
Na miejsce lecimy samolotem, do Rzymu. Latanie przewidujemy od 23 do 28 marca, czyli od niedzieli do piątku (6 dni). Norma to bardzo fajne miejsce do łatwego latania żaglowego i termicznego. Góry nie powalają rozmiarem, ale są wystarczające, nawet do robienia przelotów. W marcu 2013 roku udało się nam zrobić tam około 80 km.


Startowisko w Normie


Bliskość morza sprawia, że panują tu zwykle łagodne warunki, jest ciepło i rzadko kiedy pochmurnie. Podczas tego wyjazdu będzie też można doskonalić technikę latania. Osoby chcące zrobić 2 etap proszę o kontakt. Nie wykluczamy podobnego szkolenia na tym wyjeździe, ponieważ będzie w nim uczestniczyć dwóch instruktorów.


Na startowisku w Serrone


Śpimy w hostelu w Sermonecie, który mieści się byłym klasztorze położonym na zboczu góry. Pokoje wieloosobowe, dostęp do kuchni i jadalni. Posiłki robimy sobie sami, lub chodzimy do knajpy. Latamy głównie w Normie, ale mozliwe są wypady w inne miejsca (np. Cassino i Serrone), w zależności od warunków. Cena dla osób na 3 etapie wynosi 2050 zł i obejmuje szkolenie, transport z lotniska oraz na miejscu, noclegi w hostelu, ubezpieczenie KL/NNW. Dla pilotów samodzielnych z licencją i IPPI 4 lub 5, cena wyjazdu 1900 zł, w tym transport, noclegi, ubezpieczenie i wsparcie instruktora. W cenie nie ma jedzenia i przelotu samolotem, a także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 300 zł. Dla naszych stałych klientów przewidujemy zniżki.


Norma - loty nad miastem stojącym na skraju góry


21-27 kwietnia / Słowenia / 3 etap i rekreacja
W lany poniedziałek organizujemy wyjazd szkolno-rekreacyjny do Słowenii (opcjonalnie Włochy). Stacjonujemy koło Lijaka, doskonałej góry do nauki latania na żaglu i w termice. Kto był ten wie. Podczas tego wyjazdu skupimy się na doskonaleniu umiejętności na poziomie 3 etapu czyli w lotach termicznych i żaglowych. Jeśli znajdą się chętni na 2 etap, to proszę o kontakt, gdyż nie wykluczamy również takiego szkolenia. Jeśli ktoś chce polatać rekreacyjnie to też nie ma problemu- zawieziemy na start, podpowiemy gdzie latać, zwieziemy z przelotu, załatwimy wszystkie formalności.


Startowisko Lijak, ok. 500m deniwelacji


Na wyjeździe zapewniamy opiekę dwóch instruktorów z naszej szkoły, którzy będą nadzorować starty i lądowania. Noclegi w niedawno wybudowanym, komfortowym domu dla ośmiu osób, 10 minut jazdy od startowiska. Dom jest w pełni wyposażony i posiada własny ogródek. Oprócz Lijaka spróbujemy polatać z oddalonej około 30 km Kobali, z której będę piękne widoki na Alpy Julijskie.


Loty z Kobali nad miejscowością Tolmin, ok. 900 m deniwelacji


Cena wyjazdu wraz ze szkoleniem to 2150 zł dla osób na 2 etapie oraz 2000 dla 3 etapu. Osoby z latające rekreacyjnie (z licencją i IPPI 4 lub 5) - 1850 zł. W cenie wliczony jest transport busem z Polski (Warszawa, Katowice), wjazdy na startowiska, noclegi w domu, ubezpieczenie KL, opłaty za latanie, obsługa i organizacja wyjazdu, również w dni nielotne. Dla osób na 2 etapie w cenie również sprzęt. Opłata nie pokrywa kosztów wszelkiej maści prowiantu- przygotowujemy go sami w domu, a czasem jemy w pizzerii/restauracji. Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 300 zł (nie dotyczy 2 etapu). Dla naszych stałych klientów jak zwykle przewidujemy zniżki.


Lot w rejonie Lijaka


Osoby zainteresowane uczestniczeniem w naszych wyjazdach i szkoleniach prosimy o kontakt: telefoniczny 607 624 487 lub mailem- info@cloudbase.waw.pl

Kalendarz wyjazdów na 2014 rok znajdziecie Państwo TUTAJ. W przypadku seminarium przelotowego, termin może jeszcze ulec zmianie- potwierdzimy to w pierwszych dniach stycznia. O kolejnych wyjazdach napiszemy wkrótce.

Do zobaczenia w górach!

Źródło: Cloudbase

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię