2014-04-22

Warsztaty w obszarze przepisów zarobkowego przewozu lotniczego samolotami i śmigłowcami

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wraz z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz Uczelnią Łazarskiego organizuje w dniach 15-16 maja 2014 r. warsztaty w obszarze przepisów Rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012 związanych z zarobkowym przewozem lotniczym samolotami i śmigłowcami (CAT – Part-ARO, ORO, CAT i SPA) oraz ograniczeniami czasu lotu i służby (FTL).

Warsztaty dedykowane są zarówno dla przedstawicieli Nadzorów lotniczych jak i przewoźników lotniczych z obszaru Europy Środkowej oraz Południowo-Wschodniej i będą prowadzone w języku angielskim przez pracowników EASA. Warsztaty rozpoczną się o godz. 13:00 w dniu 15 maja w siedzibie Uczelni Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o rejestrację poprzez przeslanie zgłoszenia na adres: lol@ulc.gov.pl.

Z uwagi, że celem warsztatów nie jest „prezentowanie” treści przepisów, ale interaktywna dyskusja i wymiana poglądów, uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych o przesyłanie pytań lub wskazywanie obszarów tematycznych wymagających dodatkowych wyjaśnień/interpretacji, w terminie nie późniejszym niż 4 tygodnie przed warsztatami, w celu opracowania szczegółowego planu warsztatów. Stosowne odpowiedzi i szczegółowe wyjaśnienia zostaną udzielone przez przedstawicieli EASA. W ramach warsztatów Przewoźnicy będą mogli zaprezentować własną metodę spełnienia nowych wymagań operacyjnych, szczególnie w obszarze „Systemu zarządzania” i podzielić się swoimi doświadczeniami. Przewoźników zainteresowanych prezentacją prosimy o kontakt z Dyrektorem Departamentu Operacyjno-Lotniczego (tel. +22 520 72 73).

Warsztaty zostaną poprzedzone doroczną „Konferencją bezpieczeństwa lotniczego w zarobkowym przewozie lotniczym CAT” w dniu 15 Maja 2014 w godz. 9:00-12:00.
Źródło: ULC

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię