2017-03-15

W sobotę kolejna Glassówka

Najbliższa Glassówka, która odbędzie się 18 marca, zostanie poświęcona profesorowi Leszkowi Dulębie i jego dorobkowi naukowemu i konstruktorskiemu. Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Glass.


Kolejne spotkanie Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej w Klubie Absolwenta na Politechnice Warszawskiej odbędzie się 18 marca 2017 r. o godz. 10.15. Będzie poświęcone profesorowi Leszkowi Dulębie i jego dorobkowi naukowemu i konstruktorskiemu. Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Glass.

Termin kolejnego spotkania – kwietniowego – czyli trzecia sobota miesiąca przypada w Wielką Sobotą, przed Wielkanocą. Wstępnie planowane jest przełożenie terminu na kolejną sobotę – 22 kwietnia, jednak organizatorzy oczekują na zgodę władz Politechniki Warszawskiej.

„Glassówki”, jak sama nazwa wskazuje, są inicjatywą dr. Andrzeja Glassa. Ich współorganizatorami są Klub Miłośników Historii Polskiej Techniki Lotniczej i Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa (SMIL). Obecnie odbywają się w sali Klubu Absolwenta Politechniki Warszawskiej (kiedyś w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie).

Na „Glassówkach” można również nabyć biuletyny PTL poświęcone tematyce ostatnich spotkań. Kopie prawie wszystkich materiałów z tych spotkań są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Młodych Inżynierów Lotnictwa www.smil.org.pl.

Filmy z wybranych spotkań można obejrzeć na kanale YouTube.

Organizatorzy

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-03-15 13:42:50 ~~elektryk~~

http://www.gdur.pl