2013-05-24

W katastrofie Pipera zginęli założyciel Phinance, współpracownik i pilot

W katastrofie Pipera Seneki zginął założyciel firmy Phinance, współpracownik firmy oraz zawodowy pilot. Samolot leciał z Poznania do Bratysławy, rozbił się w czwartek rano o masyw Babiej Góry.

Poznańska firma doradztwa finansowego Phinance poinformowała o ofiarach tragicznej katastrofy lotniczej, do której doszło w czwartek (23 maja) rano na masywie Babiej Góry (w powiecie suskim). Samolot Piper PA-34 Seneca V (SP-HIN) z trzema osobami na pokładzie wystartował z poznańskiej Ławicy z zamiarem wykonania lotu do Bratysławy na Słowacji. Start samolotu odbył się o godzinie 6:30. Ponieważ Piper nie wylądował zgodnie z planem na lotnisku docelowym, po godzinie 10 wszczęto akcję poszukiwawczo-ratowniczą, prowadzoną w trudnym górskim terenie i w trudnych warunkach pogodowych, siłami Beskidzkiej Grupy GOPR oraz małopolskiej policji.

O godzinie 13:50 na wysokości ponad 1500 metrów ratownik GOPR odnalazł wrak samolotu, a w nim szczątki trzech osób (zobacz: Katastrofa Pipera w górach. Trzy osoby nie żyją).

Według dzisiejszej informacji Phinance, w katastrofie zginęli Filip Jacek – założyciel firmy, Paweł Chrząszcz – współpracownik oraz zawodowy pilot Marcin Konopczyński.

Poniżej komunikat Phinance (źródło: phinance.pl):


sk