2010-06-27

VII MPL - niedziela (zdjęcia)

Niedziela zapowiada się w Krakowie bardzo słonecznie. Nad lotniskiem Rakowice-Czyżyny, gdzie trwa VII Małopolski Piknik Lotniczy, nie ma ani jednej chmury. W powietrzu tylko i wyłącznie samoloty i śmigłowce biorące udział w lotniczo-historycznym święcie, odbywającym się w setną rocznicę pierwszego pokazu awiacyjnego nad miastem.

O godzinie 10 w powietrze poderwała się żółta Extra 200. Uwe Zimmermann przygotował dla publiczności łagodny, spokojny pokaz, w sam raz na rozpoczęcie drugiego dnia VII Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Wkrótce nad lotniskiem pojawiły się kolejne samoloty akrobacyjne – na trzech maszynach przyleciała do Krakowa Grupa Akrobacyjna Żelazny.

Dwa Dorniery – Do-28 i Do-27 – wystartowały o godzinie 10:20. Samoloty wykonały przeloty w konfiguracji do lądowania, z prędkością minimalną, pokazały się także przy większych prędkościach, wykonując gwałtowne zakręty.

Nad lotniskiem krąży - wzbudzając zaciekawienie widzów - Velocity XL-RG. O 10:40 od powierzchni drogi startowej oderwały się trzy polskie samoloty 3Xtrim. A zaraz po nich Marek Szufa pilotujący akrobacyjną maszynę Christen Eagle II. Smuga dymu, doskonale widoczna na tle nieba, szybko rozwiewała się i przemieszczała - dzisiaj wiatr jest nieco silniejszy niż w sobotę, jego kierunek wpływa też na kształt pokazu. Ciekawie wyglądało wykonanie beczek na wznoszeniu, następnie opadanie w korkociągu w gęstej smudze dymu. Pokaz zakończył się o godzinie 11.

Kwadrans później wystartowały Pipery Cub i Grasshopper - w sumie trzy maszyny. Samoloty te, używane w przeszłości między innymi w wojsku, dzięki bardzo małej prędkości minimalnej (mimo braku mechanizacji skrzydła) z powodzeniem wykonywały zadania obserwacyjne, np. korygując ogień artylerii. Jeden z Piperów stanowi własność Muzeum Lotnictwa Polskiego. W tym czasie wystartował także Jak-12 holujący szybowiec, za sterami którego miejsce zajął Jerzy Makula.

Jak nabierał wysokości, a tymczasem - o godzinie 11:20 - nad lotnisko nadleciały dwie z bardziej interesujących maszyn historycznych, goszczących w Krakowie - Dragon Rapide i Harvard Mk IV. Najpierw zaprezentował się samolot pasażerski, po nim szkolno-treningowy Harvard, w USA znany jako Texan (obie wersje różniły się głównie wyposażeniem kabiny). Żółty Texan znajduje się w zbiorach krakowskiego muzeum. Na koniec obie maszyny, należące do niemieckiego stowarzyszenia, wykonały wspólny przelot. Kołowanie na start rozpoczął An-2, który o godzinie 11:30 oderwał się od ziemi. Po chwili wyczepił się Fox Jerzego Makuli, zabrzmiała muzyka i nadszedł czas na pokaz akrobacji szybowcowej. Pokaz zakończył się półbeczką i niskim lotem odwróconym przed oczami publiczności, w kierunku przeciwnym do kierunku lądowania.

Z samolotu An-2 wyskoczyli spadochroniarze. Kilku skoczków spadochronowych zbliżało się do ziemi opadając pod kolorowymi, prostokątnymi czaszami. Samolot wykonał dwa najścia. Niektórzy skoczkowie z 6 BPD lądowali z flagami Unii Europejskiej, brygady, z symbolami Krakowa oraz ogromną biało-czerwoną. Tuż po ostatnim skoczku wylądował także "Antek".

Podobnie jak wczoraj, komentującego pokazy Jana Hoffmanna z muzeum wspomaga inż. Edward Margański. Zapowiedziano start AT-3. Dwa samoloty (SP-AZZ i SP-ICY) - do kompletu, czyli 3AT-3, zabrakło jednej maszyny - wzbiły się w powietrze o godzinie 11:55. Kolejna zapowiedź - za chwilę grupa Żelazny.

Zliny 50 grupy Żelazny znalazły się w powietrzu o godzinie 12:15. Trzy samoloty (SP-AUB, SP-AUC i SP-AUD, czyli 4,6 oraz 7) wylądowały po około ośmiu minutach. Załoga Bronco uruchomiła silniki, do pokazu wystartował jeden z Jungmannów (SP-YGK), który wykonał kilka bardzo ładnych beczek, pętli i innych figur, również na dużej wysokości. Od repliki Jungmanna, zarejestrowanego w kategorii "Specjalny", nie oczekiwano takich akrobacji.

12:30 - wystartował OV-10 Bronco. Pokaz był bogatszy niż wczoraj. Dość ciężki samolot (masa startowa ponad 6 tys. kg), prezentował się bardzo dynamicznie, ze wznoszeniami, dużymi przechyleniami, trawersami i przelotami na małych wysokościach, także z wysuniętym podwoziem. To ostatni latający Bronco w wersji OV-10B(Z), dostarczonej niemieckiemu wojsku. Ich zadaniem było holowanie celów, samoloty przez pewien czas były wyposażone w dodatkowy silnik odrzutowy montowany na kadłubie.

Po Bronco w locie można było zobaczyć replikę RWD-5, która wystartowała o godzinie 12:40, a tuż potem - Jurgisa Kairysa w kabinie Su-26. Pokaz jak zawsze pełen efektownych figur, Kairys dwukrotnie wykonał też figurę wzorowaną na słynnej "kobrze". Po jego wylądowaniu uniósł się mały śmigłowiec Kompress, który jednak nie zagłuszył braw, jakie rozległy się, gdy pilot z Litwy wyłonił się z kabiny kompozytowego Suchoja.

Czekamy na Biało-Czerwone Iskry. Siedem Iskier przeleciało dwukrotnie nad miejscem pikniku o godzinie 13:20. Gdy rozwiał się kolorowy dym pozostawiony przez dęblińskie samoloty, w powietrze uniósł się sterowany radiem model RWD-10, który holował baner. Po jego odrzuceniu, model wykonywał liczne akrobacje.

Z historycznym lotniskiem pożegnały się załogi Piperów, które odleciały na Pobiednik. W powietrzu - prezentacja możliwości śmigłowca Eurocopter EC-120 (SP-KKR). Z piknikiem pożegnały się również ultralekki SkyRanger i Gemini. Na start wykołowały dwie repliki Curtiss Jenny. Repliki symulujące podniebny pojedynek z czasów I wojny światowej poderwały się w powietrze o godzinie 14. Dziesięć minut później wylądowały.

W powietrzu pojawił się Jak-18. Jedna z cech charakterystycznych tego samolotu to widoczne w locie, nie do końca schowane podwozie. Kwadrans po 14 wystartował samolot konstrukcji Tadeusza Sołtyka, szkolno-treningowy TS-8 Bies. Po lotniczym pożegnaniu widzów Bies odleciał do Warszawy. Wystartował - ponownie - Jungmann. Bücker T-131 PA Jungmann to produkowana w Polsce na czeskiej licencji replika samolotu z lat 30. Następnie w powietrzu znalazł się Aviat Husky (SP-TIR) oraz żółty Jak-12, który wcześniej holował szybowiec z Jerzym Makulą (Jak używany na Żarze).

Zlin 50 grupy Żelazny (6) rozpoczął pokaz akrobacji indywidualnej o godznie 14:50. Występ przed publicznością zgromadzoną na pikniku trwał niemal 10 minut. Pilot Zlina był kolejną osobą witaną na ziemi oklaskami. Zapowiedziano Dorniery.

Do-28 po wspólnym starcie wykonywał między innymi przeloty z prędkością minimalną, po których zwiększał ją lub dynamicznie nabierał wysokości. Zaprezentował też krótkie lądowanie na i tak krótkim pasie lotniska. Podczas wczorajszego pokazu doszło do drobnego uszkodzenia kółka ogonowego Dorniera, co jednak nie umożliwiło mu startów i lądowań w dniu dzisiejszym. Pilot samolotu także usłyszał brawa, a publiczności pokazał się Bell-206 Jet Ranger.

Jak-12 z szybowcem Solo Fox wystartował o godzinie 15:20. Gdy nabierał wysokości, pokaz swoich możliwości wykonał Skytruck, a po nim – o godzinie 15:30 – ponownie Dragon Rapide i Harvard. Wkrótce rozpoczął się kolejny pokaz – akrobacja szybowcowa w wykonaniu Jerzego Makuli, który na zakończenie otrzymał brawa. Po lądowaniu szybowca wylądował także Jak-12. W ich miejsce poderwały się dwa samoloty – An-2 i Su-26 (An-2 – biało-czerwony SP-SLF). Antonow przelatywał solo, następnie "w eskorcie" Su-26, także okrążającego go podczas lotu.

Niestety do ostatniego startu w Krakowie przygotowują się załogi Dornierów. Samoloty odlatują do Niemiec. O godzinie 16 wystartował Do-28. An-2 wylądował, Jurgis Kairys pozostał w powietrzu po raz kolejny zachwycając swoimi umiejętnościami pilota akrobacyjnego, wykonał też wspólny przelot nad lotniskiem z Dornierem. Pokaz trwał do 16:10 – wystartowały wówczas dwa AT-3, piknik opuścił jeden z samolotów Orka.

Podczas pikniku, przy jednym z muzealnych hangarów, była także możliwość wykonania lotu na profesjonalnym symulatorze śmigłowca Robinson R22/44. To mobilne urządzenie – pierwsze w Polsce – zapewnia wysoki realizm symulacji i może służyć do nauki i doskonalenia pilotażu, wykształcania nawyków oraz treningu procedur awaryjnych pilotów śmigłowców.

O godzinie 16:30 pożegnano grupę Żelazny – po ostatnim przelocie nad lotniskiem Kraków opuściły trzy Zliny 50. Poderwały się dwie repliki Curtiss Jenny, które prezentowały się w powietrzu obok wiatrakowca Xenon 2. Następnym latającym na pikniku statkiem powietrznym był Jak-18, a po nim Extra 200. Wyważony, ale precyzyjny pokaz żółtej Extry wykonany został już przy nie tak czystym niebie, na którym pojawiły się liczne chmury.

O godzinie 17 do symulowanej akcji ratowniczej wystartował Eurocopter EC130 z beskidzkimi goprowcami na pokładzie. Z maszyny pozostającej w zawisie na linach zjechali ratownicy, którzy przygotowali do ewakuacji poszkodowaną kobietę. Nosze z ranną wraz z ratownikami zostały podczepione do liny i przetransportowane w inne miejsce (na użytek pokazu – to samo miejsce). W czasie pokazu lotnisko opuściły kolejne samoloty, które przyleciały tu w związku z małopolskim piknikiem, w tym Jak-12 holujący szybowiec, Aviat Husky, jedna z replik Jenny (SP-SWAR) i Aeroprakt 22. Silniki uruchomiły dwie maszyny wyposażone w dwie jednostki napędowe – Skytruck i Bronco, przed nimi wystartowały jeszcze motolotnie. Załodze Bronco spodobało się w Krakowie – żegnała się kilkanaście minut wykonując serię wspaniałych przelotów. A na koniec – ku zaskoczeniu wszystkich – samolot wylądował... Więc to nie było jeszcze rozstanie z piknikiem.

W powietrzu zaprezentował się Marek Szufa w swoim akrobacyjnym dwupłacie, który wystartował o godzinie 18. Francuzi z Bronco otrzymali wielkie brawa. Gdy Eagle II znalazł się na ziemi, odleciał Jurgis Kairys. Do lotu zaczęły przygotowywać się załogi także pozostałych maszyn, pożegnała się policyjna Kania, która bazuje w pobliskim hangarze na terenie muzeum, niski przelot nad pasem wykonał An-2 w "smoczym" malowaniu, po dokładnym sprawdzeniu o godzinie 18:40 oderwał się od ziemi Bronco kiwając skrzydłami zgromadzonym jeszcze przy lotnisku widzom. Do drogi szykowała się ekipa Marka Szufy i mielecki Skytruck.

Po rozlotach historyczne miejsce startów i lądowań ucichło i opustoszało. VII Małopolski Piknik Lotniczy bezpiecznie dobiegł końca.

Zobacz relację z pierwszego dnia pikniku

Jakub Gieleciński
Sławomir Kasjaniuk

Ocena:  
( 37 )      nie oceniany
  Opinii:  

14

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-06-12 11:03:54 ~~Chaspaycle~~

Cialis Authentique Ligne Generic Levitra Pill Propecia Barato 1 Mg Kamagra Oral Jelly Legal generic levitra for sale in us Robaxin No Prescription Canada Kamagra Generico 50 Mg viagra Side Affects To Amoxicillin In Children isotretinoin website next day store by money order brand levitra online Levitra 10mg Cialis Cerveza Generic Kamagra Cheap Ou Acheter Du Cialis En France Keflex Clotrimazole Cream And Tawin Purchase Viagra Viagra Kondom Kaufen Sexulay Trasmited Infections Treated With Keflex Order Viagra Online Nuit Cialis Prescription For Amoxicillin Propecia Generic Name Levitra Orodispersibile Prezzo Cafergot Tablets No Rx By Cheap Viagra 5 Mg Cialis Prices Free Viagra Sample No Perscription Need To Order Cialis Levitra 10 Mg Precio En Farmacia Propecia Doses Viagra Online Blue Alli 170 Count Sale Cheap Valtrex Online No Prescription Cheap Viagra On Line Kamagra Aus Uk Levitra Prix Maroc Get Cheap Cialis Online Cialis Tadalafil Buy Online Levitra First Time Use viagra Cialis Tabletas 20 Mg Veterinary Cat Amoxicillin 250mg 5ml Prices For Propecia Levitra En La Farmacia Cialis Langzeitfolgen Cheap Cialis And Viagra Cheaper Way To Buy Propecia Acquista Propecia Per Cialis Buy Online Cash On Delivery Progesterone Amex Cheap Green Kamagra Oral Jelly Buy Priligy Online Pharmacy Buy Apcalis Oral Jelly Ajanta Orlistat Side Effects Viagra Cialis Order Tamoxifen Uk Side Effect Of Amoxicillin cialis price Metformin From Canqada Wirkung Viagra Bei Frau Vardenafil 20mg Cialis Europe Online What Is Vipro A Generic Viagra Propecia Website Aciphex Generic Release Date Itch Reaction To Amoxicillin Price Of Viagra Efecto De Kamagra Proscar Y Propecia Buy Generic Cialis Online Cialis Oficial Buy Generic Cialis Online Uk Levitra Pills Online Amoxicillin For Pets Without Prescription Z Pack Antibiotic For Sale Generic Cialis Cialis Generico En Farmacias Espanolas On Acheter Du Cialis Sans Ordonnance Propecia Generico Online Viagra Welche Dosierung Buy Propecia Buy Cialis Online Cheap Spironolactone Propecia Y Alcohol Buy Viagra Online Usa Doryx With Free Shipping Viagra Vente Canada Can I Buy Cialis Online Levitra Cialis Viagra Compare Levitra Generico Italia Disfunzione Ordina Cialis Online Mail Order Stendra 100mg With Free Shipping Fedex Shipping Priligy France cialis Prescription Drugs Without Rx Propecia De El Cuero Cabelludo Cialis Generic Prix Xenical 120

Utworzony: 2017-06-08 08:39:04 ~~Chaspaycle~~

Cialis Pharmacie Sans Ordonnance buy 10 mg levitra online Meloxicam 15 Mg Pyridium 200mg By Money Order viagra Kamagra Eu Pharmacy The Best Nitroglycerin Generic Levitra Buy Strattera Atomoxetine Mexico Online Propecia Barata Comprar Affordable Levitra Comment Obtenir Baclofene Le Cialis Generique Online Generic Viagra Comment Acheter Viagra Hors Pharmacie Atripla Cheap Viagra On Line Tips To Lasting Longer Kamagra India viagra Buy Avodart Costo Cialis 2 5 Mg viagra Robaxin No Prescription Keflex Is Not Very Strong Propecia Drugs Buy Prednisone Online For Dogs Tadalafil Tablets 20mg cialis Vytorin And Propecia Cash On Delivery Progesterone Viagra Cheap Online Cialis Es Un Vasodilatador Propecia O Urolosin Vardenafil Levitra Cialis Durata Dell'Effetto Zithromax Online With Mastercard viagra Cialis Generico Preco Propecia Rogaine Foam viagra Cialis En Andorre Cheap Finasteride Online Viagra Online Cheap Cialis Generico Effetti Collaterali Priligy Comprimes Order Cialis Tablets Levitra 40 Mg Fluoxetine Buy By Money Order Levitra In Usa Msc Propecia Uk Amoxicillin Buy Levitra 10mg Viagra Con Otro Nombre Venta Kamagra Madrid Priligy In Usa Buying Antibiotics Online Discount Clobetasol Purchasing In Internet On Line Rochdale Order Cheap Clomid Dove Comprare Il Cialis Generico Find cheapeast isotretinoin amex overseas buy cialis Tretinoin Cream For Sale Priligy Uk Acheter Kamagra Gel Online Pfizer Pharmaceuticals Generic Viagra Acheter Levitra Sur Le Net Buy Priligy Cheap Priligy Duracion Acheter Kamagra Medicament cialis buy online Darunavir

Utworzony: 2017-06-05 15:13:23 ~~Chaspaycle~~

Online Zithromax Generic Cost Of Levitra Serevent Ordering Cialis Online Generic Viagra 100mg Ciao Finasteride Propecia Generic Stendra Cash Delivery Price Fedex Online Generic Kamagra Levitra Acheter Cialis Generika Per Nachnahme Bestellen levitra online buying europe Propecia Usa Merck Where Can You Buy Generic Viagra Propecia Usa Kamagra Jelly 100mg Tolosa Generic Viagra 100mg Online Clomiphene Amoxicillin Get High Buy Misoprostol Pills Online Order Accutane Zithromax And Renal Function Generique Lioresal cialis buy online Propecia Di Doping Cialis Mudigkeit Buy Viagra Online Usa Tadalafil Generico Prezzo Farmacia Cialis 5 Mg Daily Canada brandlevitra on line Purchase Levitra Without Prescription Buy Valtrex Cheap Levitra Ordering Buy Levitra Vardenafil Online Generic Cialis Quick Shipping Buy Levitra 10mg Antibiotics Overnight Shipping Usa Kamagra Oral Jelly Cvs Propecia Online Buy Avelox Priligy Berlin Chemie Order Cialis Tablets Healthy Man Complaints Order Zithromax Online Without Prescription Buy Kamagra Online Wie Bekomme Ich Viagra Ohne Rezept Cialis Con Marihuana Cheap Cialis 20mg Secure Drug Shop Viagra Y Captopril Levitra Price Check Tomar Propecia Comprar Amoxicillin For Amoxil Cialis Free Trial Change From Clindamycin To Amoxicillin Want To Buy Fluoxetine Low Price Cialis Propecia Low Price Buy Clomid In Uk Levitra Now Online Target Farmacia Propecia Cost Kmart Order Levitra Online Kamagra Gel Forum Levitra Online Sicuro buy viagra online Macrobid Find Can You Buy Zithromax In Stores Cialis Free Offer Buy Viagra Paypal Accepted Cialis Generico Effetti Collaterali buy viagra online Cialis 20mg Effets Secondaires Cialis Pas Cher Pharmacie [url=http://cial40mg.com/purchase-generic-cialis.php]Purchase Generic Cialis Non Prescription Cialis Baclofene Protocole Tadalafil Tablets Comprar Cialis Murcia Xenical Andorre How Much Is Propecia Kamagra Gold Review Comme Le Kamagra Online Cialis buy accutane online cheap Donde Puedo Comprar Cialis Generic Cialis 100mg Buy Now Doxycycline Viagra Bestellen Empfehlung Propecia Generic Safe Online Places To Buy Cialis Achat Kamagra Nantes Vardenafil Levitra Gokshura Amoxicillin Dosage For Adults Order Cialis Online Comprar Cialis Viagra Effets Secondaires De Priligy 30mg De Cialis Order Sourceofprednisone Comprar Priligy Generico Espana Buy Kamagra Jelly Online Viagra For Sale In Canada Cialis Generico Marca Cialis Online Usa Cialis Tiempo En Hacer Efecto Cialis Grossesse Priligy Cheap Cialis Impuissance Masculine Order Valtrex Online generic levitra 40 mg no prescription Buy Nolvadex Uk Viagra Giallo Viagra Online Fast Patanol Bentyl Formulex Canada Website Next Day Without Perscription Where To Buy Priligy In Usa buy accutane for acne Cheap Celebrex Prescription Price Of Propecia Viagra Generic Best Prices Purchase Minocycline 100mg Doxycycline Price Viagra Brevetto Scaduto Obtenez Dapoxetine Online No Prescription Cheapest Cialis Zithromax Label Secure On Line Doryx Real Free Consultation Generic Cialis Usa Cialis Online Canada Paypal Sildenafil Generic Viagra Priligy Dapoxetine Buy Order Synthroid Online No Prescription Cialis Generico Mg Buy Zithromax Usa Penicillin Or Amoxicillin On Line Doctors Cephalexin Oral Suspension Dosage Dog Buy Priligy Cialis Precio Mercadolibre Domperidone From Sweden Propecia Buy Online Cialis Viagra Levitra Comprar

Utworzony: 2017-06-03 19:12:38 ~~Chaspaycle~~

Zithromax Dosage Rxlist Buy Priligy In Usa What Is Generic Levitra Called Sinus Infection And Amoxicillin Levitra Brand Name Buy Viagra In New York City 123 Viagra Sottobanco levitra on line sale Sinusitis 2000 Mg Keflex Cialis 40 Mg Dose how to buy levitra in usa Order Valtrex Online Uk Macrobid Express Delivery Shop Buy Kamagra Lioresal 10mg Worldwide Dutasteride compare viagra to cialis and levitra Donde Compro Viagra Viagra Non Generico cialis online Propecia Effets Secondaires Propecia Liver Function How Much Is Kamagra Acheter Kamagra Pfizer France Prezzi Kamagra cialis Need Acticin Purchase Cephalexin Online Kamagra Sildenafil Walmart Discount Drug List Zentel 400mg Where Can I Buy Best Website Cialis Order Buy Fluconazole Without A Prescription Synthroid Female Cialis Purchase Generic Clobetasol Real No Prescription Next Day Delivery Cheap Kamagra Eu Buy Cheap Viagra Lexapro Colombia Priligy Efectos Priligy Online Buy Ed Meds With No Rx Low Cost Sctos Propecia Tablets Price Propecia Wann Wirkung Need Generic Direct Progesterone Discount Ups Store Amex Generic Cialis Cheapest Vancomycin Propecia Nipple Tenderness Generic Kamagra Pills Cialis Acquisto In Contrassegno Viagra Online Purchase Usa viagra Tadalafil 40 Online Kaufen Mochte Viagra Ausprobieren cialis Buy Genuine Pfizer Viagra Amoxicillin And Clav K Accutane Pill Propecia For Og Efter No Rx Needed Thyroid viagra cialis Kamagra Criticas Achat Viagra Pour Homme Kamagra Order Viagra 50mg Wirkung Order Plavix Cheapest Levitra Order Elavil Overnight Ophthacare Accutane Antibiotics Viagra Express Shipping In New Jersey Viagra Pharmacie Gratuit Best Generic Viagra Propecia En Espana Medicamentos Genericos Cialis Viagra Overnight Delivery donde comprar levitra en america Low Price Viagra Pills For Sale Order Generic Zentel Drugs Website Overseas Store Kamagra Pharmacy Generics4us Acquista Viagra In Italia Propecia Brand Cialis Online Viagra No Prescription Viagra Apotheke Kosten viagra Buy Valtrex Online No Prescription Paharmacymall Where To Buy Viagra Fluoxetine Doping Propecia In Farmacia Propecia cialis Levitra Overnight Viagra Definizione Generic Cialis Online Vendo Cialis Original Y Generico Viagra Trotz Herzinfarkt cheapest generic levitra Non Prescription Viagra Priligy Experiencias Accutane Purchase Horny Goat Weed Tinidazole Over The Counter viagra Effet Du Cialis 20 Cialis Livraison Rapide Vardenafil Cialis Sublingual Review The Pharmacy Express Reviews Dapoxetine Online Pharmacy Citalopram 20 Mg Pharmacy Tablette Levitra Buy Online Levitra Propecia Capsulas 1 Mg What Is Generic Levitra Called viagra Cheapest Canada Drugs Online Pharmacy Propecia Testiculos Priligy Usa Delivery Cephalexin Vs Keflex Cialis En Andorre Cheap Viagra Tablets Isotretinoin 20mg Canadian Torsemide Best Levitra Prices Naturellement Durer Plus Longtemps

Utworzony: 2017-05-29 12:23:07 ~~Chaspaycle~~

Amoxicillin For Dogs And Vomiting viagra online prescription Canada Cialis Cheap Cialis Canada Pharmacy Cheap Cialis Online Nizagara Ordering Cheapest Nonprescription Bactrim Buy Kamagra Viagra E Sordita Online Celexa Accutane Usa Cialis 20 Mg Vidal Viagra 100mg Euro Izotek Acheter cialis 5mg ligne Stendra Erectile Dysfunction Generic Xenical Pricing Price Of 100mg Viagra Levitra Tabletas 10 Mg Accutane Pill Zithromax Dosage Upper Respiratory Infection 120 Mg Di Sildenafil Vendita Zithromax Online Fast Lovaza