2013-10-09

Utrudnienia w Kraków Airport

W dniu 08.10.2013 r. (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Balickiej na odcinku ok. 170 m – pomiędzy przejazdem kolejowym a Uniwersytetem Rolniczym. Utrudnienia dotyczą ruchu drogowego na lotnisko (w tym również autobusu linii 208 kursującego tą trasą).

Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z przebudową ul. Balickiej od dnia 08.10.2013 r. (wtorek) do odwołania na odcinku ok. 170 m – pomiędzy przejazdem kolejowym a Uniwersytetem Rolniczym, mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych. Jeden pas jezdni zostanie wyłączony, a ruch będzie odbywał się wahadłowo, regulowany sygnalizacją świetlną.

Na lotnisku trwają aktualnie kluczowe inwestycje w Kraków Airport. Wszystko dzięki umowie podpisanej 20 czerwca br. Przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Kraków Airport podpisali umowę o dofinansowanie rozbudowy terminalu na krakowskim lotnisku ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko (projekt nr POIS.06.03.00-00-014/12). Kwota dofinansowania wyniesie ponad 156 mln zł. Wartość całego projektu to blisko 430 mln zł.

Umowa obejmuje m.in. rozbudowę i przebudowę międzynarodowego terminalu pasażerskiego (z wyłączeniem kładki współfinansowanej ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego) oraz zaprojektowanie, dostawę i montaż systemu transportu i kontroli bagażu rejestrowanego. Pozostała kwota na realizację inwestycji pochodzi z emisji obligacji. Budowa ma zostać ukończona do końca czerwca 2015 r.

Jest to największe dofinansowanie z funduszy unijnych, jakie kiedykolwiek uzyskało krakowskie lotnisko oraz największe dofinansowanie na projekt lotniskowy w Polsce. Kraków Airport do tej pory zrealizował już cztery projekty z zakresu bezpieczeństwa, również przy wsparciu środków Programu Infrastruktura i Środowisko. Piąty - realizowany jeszcze projekt - obejmuje wyposażenie terminalu pasażerskiego w urządzenia oraz systemy kontroli i będzie kontynuowany równolegle z budową nowej części terminalu.

Źródło: Kraków Airport
as

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię