2015-09-18

Uprząż Combo w nowej odsłonie

Lekka dwufunkcyjna uprząż Combo służy przede wszystkim do szkolenia. Ostatnio przeszła lifting – producent powiększył jej tylną kieszeń, doszedł też nowy rozmiar.

Uprząż Combo przeszła ostatnio lifting - powiększyliśmy jej tylną kieszeń, doszedł też nowy rozmiar - informuje Dudek Paragliders, producent sprzętu.

Lekka dwufunkcyjna uprząż Combo służy przede wszystkim do szkolenia. Będzie odpowiednia również dla bardziej doświadczonych pilotów, którzy szukają prostej i taniej uprzęży do niezbyt długich lotów.

Jej największą zaletą jest możliwość łatwego odpięcia tylnej części wraz z protektorem, przez co jest jeszcze lżejsza, nie krępuje ruchów i znakomicie nadaje się do nauki stawiania skrzydła, jak i ćwiczenia panowania nad paralotnią na ziemi.

Do lotów należy dopiąć protektor dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Uprząż posiada dwie małe kieszenie po bokach i jedną większą z tyłu. Jest przystosowana do korzystania ze speedsystemu. Opcjonalnie do uprzęży można dopiąć frontkontener na spadochron ratunkowy.

Jest dostępna w zestawie z odpinanym, certyfikowanym protektorem lub bez niego.

Combo oferowana jest bez karabinków, belki speedsystemu, v-taśmy, kwadratów zakręcanych do połączenia v-taśmy z uprzężą oraz frontkontenera. W razie potrzeby te elementy trzeba dokupić.

Idea:

Aby w technice panowania nad skrzydłem dojść do takiej wprawy, by reagować na jego zachowanie nawet bez patrzenia na nie, potrzeba naprawdę sporo czasu. Nawet doświadczeni piloci gdy nie ma warunków do lotu chętnie ćwiczą sztukę ground-handlingu, zdając sobie sprawę z jej przydatności.

Do skonstruowania Combo skłoniły nas właśnie potrzeby instruktorów i samych pilotów, którzy do nauki stawiania i ground-hanglingu używają zazwyczaj tradycyjnych drogich, ciężkich i niewygodnych uprzęży, które często też niepotrzebnie się niszczą.


Więcej na stronie dudek.eu

Źródło: Dudek Paragliders