2015-10-17

Upamiętnienie Tadeusza Więckowskiego

W Częstochowie odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Tadeusza Więckowskiego, pilota samolotowego i śmigłowcowego, żołnierza Armii Krajowej, pierwszego dyrektora Centralnego Zespołu Lotnictwa Sanitarnego.

W sobotę 17 października w Częstochowie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Tadeusza Więckowskiego. Na ścianie siedziby Aeroklubu Częstochowskiego zawisła kamienna tablica z wizerunkiem pilota oraz krótką informacją o nim.

W spotkaniu wzięli udział córka i syn Tadeusza Więckowskiego, przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego i Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, prezes Aeroklubu Polskiego, a także władze miasta. SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe reprezentowała Justyna Sochacka, rzecznik prasowy, która w imieniu dyrekcji i pracowników złożyła wieniec pod tablicą.

Tadeusz Więckowski był pilotem samolotowym i śmigłowcowym, żołnierzem Armii Krajowej, któremu w 1955 roku ówczesny minister zdrowia polecił utworzenie cywilnego lotnictwa sanitarnego w Polsce. W latach 1955-1968 był pierwszym dyrektorem Centralnego Zespołu Lotnictwa Sanitarnego.

Źródło: LPR

Ocena:  
( 3 )      słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię