2017-03-17

Tracimy zainteresowanie lotami do Londynu

Coraz mniejsze zainteresowanie lotami do Londynu. Więcej rezerwacji na przeloty do Lizbony i Rzymu. Klienci Tanie-Loty.pl nie tracą zaufania do tanich linii lotniczych. To główne wnioski z danych opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.

Pod względem liczby sprzedanych biletów luty 2017 przyniósł stabilny 6 proc. wzrost w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Londyn, już tradycyjnie, jest na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej wybieranych miast, ale widoczny jest trend spadkowy, który zaczął się na początku stycznia. Sprzedaż biletów do Londynu spadła aż o 16 proc. w porównaniu do stycznia 2017. Na kolejnych miejscach listy najpopularniejszych kierunków plasują się Warszawa (ponad 5 proc. wszystkich rezerwacji) i cieszący się coraz większą popularnością Rzym (prawie 4,5 proc. wszystkich rezerwacji).

Coraz większym powodzeniem cieszą się kierunki włoskie (np. Rzym czy Mediolan). Zauważalny jest także wyraźny trend rosnący jeśli chodzi o kierunki półwyspu Iberyjskiego. Nasi klienci coraz chętniej latają do Portugalii – mówi Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych w lutym
według liczby sprzedanych biletów:

1. Londyn – 8,73 proc.
2. Warszawa – 5,21 proc. -3,66
3. Rzym – 4,44 proc.
4. Oslo – 3,88 proc.
5. Mediolan – 3,27 proc.
6. Paryż 2,87 proc.
7. Lizbona – 2,14 proc.
8. Barcelona – 1,94 proc.
9. Eindhoven – 1,45 proc.
10. Dortmund/Dublin – 1,19 proc.

Lotnisko Chopina wciąż najpopularniejsze

Najwięcej klientów wybiera wylot z Polski – aż 71 proc. podróży rozpoczyna się na jednym z polskich lotnisk. Wśród nich najpopularniejsze jest jak dotychczas Lotnisko Chopina (34 proc. podróżujących z Polski). Na drugim miejscu jest Modlin (19 proc.) – spadek o 2 punkty procentowe, a na kolejnych lotniska gdańskie (12 proc.), krakowskie (11 proc.) i wrocławskie (9,6 proc.).

Z kolei na wylot z Berlina lub Pragi zdecydowało się w lutym ponad 7 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.

Niewielki spadek zainteresowania lotami z Modlina wynika z przeniesienia lotów krajowych na lotnisko Chopina. Jednak liczymy na to, że w związku z inauguracją wielu nowych połączeń z lotnisk regionalnych, ich udział w sprzedaży będzie rosnąć – komentuje Anna Pustizzi.

Ponad 70 proc. rezerwacji to przeloty z tanimi liniami

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair – już ponad 45 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. To ponad 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu. Z kolei aż o 6 punktów procentowych spadło zainteresowanie biletami Wizz Air – razem to już tylko 19 proc. wszystkich zakupów. Łącznie bilety tanich linii w listopadzie kupiło 70 proc. podróżnych, o 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu.

Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT – 8,5 proc. podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika.

Opracowanie własne. Źródło – dane sprzedażowe serwisu Tanie-Loty.pl w grudniu 2016

Źródło: Tanie-Loty.pl

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię