2017-04-14

Szybowcowe mistrzostwa Polski w Lisich Kątach

Już niecały miesiąc dzieli nas od inauguracji XV Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Klub A oraz Regionalnych Zawodów Szybowcowych im. Szczepana Grzeszczyka w klasie Klub A, które odbędą się w Lisich Kątach.

Na lotnisku w Lisich Kątach w maju zostaną rozegrane XV Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A oraz Regionalne Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka w klasie Klub A. Organizatorem zawodów jest Aeroklub Nadwiślański.

Oficjalna inauguracja zawodów odbędzie się 13 maja, wcześniej – w dniach 8-11 maja – przewidziany jest trening zawodników. Konkurencje będą rozgrywane w dniach 13-20 maja (21 maja jest dniem rezerwowym).

Od uczestników zawodów wymagane było m.in. posiadanie licencji pilota szybowcowego, ważnej Licencji Sportowej FAI, Srebrnej Odznaki Szybowcowej FAI oraz 150 godzin nalotu samodzielnego i 3000 km przelotów (w klasie Klub A).

Więcej informacji na stronie smpc.lisie.pl

XIV Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A zostały rozegrane w lipcu 2016 roku na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego. Tytuł mistrza Polski w Rudnikach wywalczył Jakub Barszcz z Aeroklubu „Orląt” w Dęblinie, na drugim miejscu uplasował się Łukasz Grabowski z Aeroklubu Włocławskiego, trzecie miejsce zajął Łukasz Kornacki z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej (zobacz: Jakub Barszcz wygrywa Szybowcowe Mistrzostwa Polski).
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię