2016-09-05

Szkolenie wodne personelu latającego

Lotnicy z 1 dywizjonu lotniczego uczestniczył w szkoleniu z technik ratowania i przeżycia w wodzie po przymusowym opuszczeniu lub wodowaniu statku powietrznego, odbywającym się w Gdyni.

Zgodnie z harmonogramem kursów, personel latający z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej doskonali swoje umiejętności z technik ratowania i przeżycia w wodzie po przymusowym opuszczeniu lub wodowaniu statku powietrznego, który prowadzony jest w Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni.

W ostatnim szkoleniu, które prowadzone jest w kilku etapach i trwało pięć dni, brali udział lotnicy 1 dywizjonu lotniczego.

Pierwszym elementem jest wykład teoretyczny prowadzony przez lekarza, po którym odbywa się podział na dwie czteroosobowe grupy, każda pod opieką dwóch instruktorów. Szkolenie rozpoczyna się doskonaleniem pływania z zestawem ABC (maska, płetwy, fajka).

Następnie, lotnicy trenują wypięcie się z uprzęży spadochronu i korzystanie z Lotniczego Aparatu Ucieczkowego. Jednym z etapów było praktyczne szkolenie z użycia rakietnic ratowniczych.

Szkolenie kończy symulacja katastrofy z użyciem specjalnej kabiny, która jest zatapiana w basenie. Aby zaliczyć ćwiczenie, trzeba wypiąć się z pasów, otworzyć drzwi i wypłynąć na powierzchnię. Symulacja jest realistyczna, ponieważ można odtworzyć warunki atmosferyczne – wiatr, deszcz, oraz dzień i noc.

Robert Hadam

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-24 02:15:42 ~~CaseyVon~~

wh0cd961560 buying viagra