2014-02-27

Szkolenie w Aeroklubie Częstochowskim

Aeroklub Częstochowski bez względu na porę roku zaprasza na szkolenie teoretyczne do licencji pilota samolotowego PPL(a). Po teorii można od razu rozpocząć praktykę.

Obecnie trwa szkolenie, które prowadzą wybitni instruktorzy, w tym multimedalista sportów samolotowych Janusz Darocha. Ten kurs zakończy się 9 marca 2014 r. Po szkoleniu teoretycznym, praktycznie z marszu można rozpocząć w Aeroklubie Częstochowskim kurs praktyczny, który składa się
z 45 godzin lotów. Jeżeli ktoś nie zdążył rozpocząć szkolenia teoretycznego w lutym, to zapraszamy w kwietniu. Kolejny kurs rozpocznie się 5 kwietnia, potrwa do 11 maja.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 693 724 424 lub 783 995 277

Aeroklub Częstochowski prowadzi także Podstawowy Kurs Latania Zawodniczego przygotowujący adeptów latania nawigacyjno-rajdowego do zawodów rangi Mistrzostw Polski. Formuła kursu składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczną jak i praktyczną prowadzi członek kadry narodowej Janusz Darocha.

W trakcie kursu omawiane są regulamin, przygotowanie tras oraz część obliczeniowa. Część praktyczną prowadzi również instruktor Janusz Darocha.

Więcej informacji co do formuły samego kursu można uzyskać u Janusza Darochy pod nr tel. 607 611 424.

Z wszystkich szkoleń mogą korzystać także osoby nie będące członkami Aeroklubu Częstochowskiego.
Źródło: Aeroklub Częstochowski