2017-01-03

Sylwestrowy Trening Punktowany

Trenować trzeba cały rok. Na lotnisku pojawiło się w sumie 7 krośnieńskich modelarzy, którzy bez względu na warunki pogodowe nigdy nie wymiękają...

Prognozy pogody już kilka dni przed Sylwestrem zapowiadały fajną, lotną pogodę. Rano silny mróz, ale po godz. 9 termometr pokazywał już tylko 10 kresek poniżej zera. Wiatr mniejszy niż 0,5 m/s, bezchmurnie, słońce mocno świeciło, więc koniec końców odczuwalnie było dość ciepło. Śniegu dość sporo, bo ponad 10 cm, ale zmrożony i buty prawie w ogóle się nie zapadały. Dodatkowym atutem latania przy takiej pogodnie jest na pewno to, że hol nie plącze się w trawę.

Trenować trzeba cały rok. Na lotnisku pojawiło się w sumie 7 krośnieńskich modelarzy, którzy bez względu na warunki pogodowe nigdy nie wymiękają. Czwórka z nich (Henryk Krupa, Michał Słyś, Michał Śliwiński, Roksana Gądek – junior) to członkowie tegorocznej (2017) Kadry Narodowej w kategorii F1A.

Parę lotów rozgrzewkowych i potem trzy kolejki lotów na 240 sekund w ramach ostatniego w tym roku, kończącego tegoroczny cykl Treningu punktowanego. Jednego jedynego maksa zrobił Henryk Krupa w swoim pierwszym locie. Inni słabiej, czasem ze względu na gorszej klasy modele, niższe strzały, przymarzające linki od bunt systemu czy innym razem przez uszkodzenia modeli.

Rywalizację tego dnia wygrał Henryk Krupa, ze sporą przewagą nad Henrykiem Czekańskim, trzeci Michał Słyś. Henryk dzięki wygranej awansował także na pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej „Krośnieńskiego Treningu Punktowanego”. Drugie miejsce w niej zajął Michał Słyś, a trzecie Michał Śliwiński. Kolejność taka jak tej trójki naszych zawodników w rankingu kadry narodowej, ale tam pomiędzy nimi wkradli się jeszcze zawodnicy z innych klubów.

I tak w przepięknej scenerii zakończyliśmy tegoroczne loty i pożegnaliśmy stary 2016 rok. Wszystkiego najlepszego oraz samych sukcesów w Nowym Roku!

Wyniki i galeria na stronie freeflight-krosno.vxm.pl

Źródło: Free Flight Krosno

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię