2016-12-27

Święta w Modlinie z rekordem

Dni 22 i 23 grudnia zamknęły się rekordowym wynikiem ruchu pasażerskiego dla lotniska Warszawa-Modlin. Główny przewoźnik portu – linia Ryanair wykonała w tych dniach 58 operacji lotniczych, a średnie zapełnienie każdego samolotu było prawie 100 proc.

Rekordowy okazał się dzień 22 grudnia, kiedy to obsłużono 5 273 pasażerów przylatujących i 4 653 odlatujących. Łącznie jest to 9 926 pasażerów. Liczba ta stanowi najwyższy wynik przewozów dziennych w historii lotniska Warszawa-Modlin i jest około dwa razy lepsza od zwykłych dni rozkładowych.

Również 23 grudnia był bardzo dobry. Liczba przylatujących wyniosła 5 248, a odlatujących 4 640. Razem 9 888 pasażerów.

Uzyskane rezultaty to wynik coraz gęstszej siatki połączeń linii Ryanair, na którą składa się 42 kierunki. Leszek Chorzewski p.o. prezesa zarządu lotniska Warszawa-Modlin podkreślił, że godnym zauważenia jest fakt dobrej współpracy służb obsługi lotniska, przewoźnika lotniczego, a także sprawnego systemu komunikacji naziemnej obsługującej wzmożony ruch pasażerski w podwarszawskim porcie lotniczym.

Lotnisko Modlin jest bez wątpienia coraz poważniejszym graczem na rynku przewozów lotniczych w Polsce, a jego oferta stanowi świetny produkt dla osób podróżujących po Europie.

Źródło: Lotnisko Warszawa-Modlin

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię