2016-11-07

Sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów WSOSP

Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP wzięło udział w międzynarodowych zawodach Turkey UAV organizowanych przez instytut TUBITAK (odpowiednik ITWL). Zawody te odbywały się na terenie kampusu Politechniki Gebze w Turcji, w dniach od 10 do 16 października 2016 roku.

Aby zakwalifikować się do tych zawodów trzeba było przejść przez dwa etapy eliminacji. Pierwszym z nich był wstępny raport techniczny, a drugim dokładny raport z załączonym filmem z oblotu modelu. Dęblińskiej drużynie udało przejść się przez oba te etapy z bardzo dobrym wynikiem, ponieważ za raport techniczny otrzymała 98 punktów na 100 możliwych. Do samych zawodów zostało dopuszczonych 100 drużyn, a zgłosiło się około 200.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: wirnikowców (rotary wings) i samolotów (fixed wings). Regulamin zawodów nakładał wymóg latania w technologii FPV, czyli pilot miał na sobie gogle, na których miał wyświetlany obraz z kamery zamontowanej na modelu. Na samych zawodach model musiał przejść kontrolę techniczną i zaliczyć dwie misje. Pierwsza z nich polegała na slalomie pomiędzy masztami, podczas którego był mierzony czas przelotu. W drugiej misji statek powietrzny musiał zrzucić do celu cztery kostki, tutaj również był mierzony czas przelotu, ale znaczenie miała również masa modelu i celność zrzutu.

Po zakończeniu zawodów naszej drużynie z Dęblina udało się zająć drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zaraz za drużyną z Politechniki w Stambule. Na ceremonii zakończenia drużyna WSOSP została uhonorowana dwoma pucharami i medalami za zajęcie drugiego miejsca oraz za najlepszy raport techniczny.

Galeria

Źródło: WSOSP

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię