2017-01-30

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Polsce

Decyzją Komisji Spadochronowej FAI, przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting zostaną zorganizowane przez Aeroklub Wrocławski. Mistrzostwa odbędą się na lotnisku w Szymanowie.

Na trwającym w dniach 25-29 stycznia 2017 roku posiedzeniu Międzynarodowej Komisji Spadochronowej Światowej Federacji Sportów Lotniczych IPC FAI, która obradowała w portugalskim Faro, zostały podjęte m.in. decyzje dotyczące przyznania praw rozgrywania spadochronowych Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Pucharu Świata na kolejne lata.

Zgodnie z jednogłośną decyzją delegatów, Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting w roku 2018 będzie organizował Aeroklub Wrocławski.

Będą to pierwsze w historii Spadochronowe Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w Polsce.

To kolejna po zawodach Qualifying Sailpane Grand Prix FAI 2017 oraz lotniczych rozgrywkach w ramach The World Games Wrocław 2017 impreza najwyższej światowej rangi, której areną będzie lotnisko w Szymanowie.

Aeroklub Wrocławski dziękuje delegatom, w szczególności Agnieszce Sobczyńskiej-Solomon, która wykonała bardzo ciężką pracę i bardzo wspierała kandydaturę Aeroklubu na międzynarodowym forum.

Źródło: Aeroklub Wrocławski

Ocena:  
( 84 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię