2016-09-11

Śmiertelny wypadek w Wielkopolsce

W miejscowości Wróżewy w województwie wielkopolskim rozbiła się motolotnia. Lecący nią 57-letni mężczyzna poniósł śmierć.

Do wypadku doszło w niedzielę 11 września przed godziną 18 w miejscowości Wróżewy w powiecie krotoszyńskim (województwo wielkopolskie).

Jak poinformował redakcję st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, motolotnia spadła na pole i zapaliła się, a pilotująca ją osoba poniosła śmierć.

Na miejscu zdarzenia są m.in. cztery zastępy straży pożarnej. Ofiarą wypadku jest 57-letni mieszkaniec Krotoszyna.


Komunikat KW PSP w Poznaniu:

W niedzielne popołudnie 11 września 2016 roku o godzinie 17:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku motolotni na polach między Wróżewami a Benicami. Ze zgłoszenia wynikało, że motolotnia po upadku stanęła w płomieniach.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Krotoszyna, samochód gaśniczy z Benic.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na środku zaoranego pola pali się motolotnia. W odległości około 5 m od palącej się motolotni leży osoba poszkodowana. Poszkodowany nie daje oznak życia. Osoby postronne przed przybyciem straży pożarnej stłumiły płomienie na osobie poszkodowanej przy pomocy gaśnicy proszkowej i za pomocą linki holowniczej odciągnęły wrak motolotni od pilota.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na paląca się motolotnię w celu jej ugaszenia. Po przybyciu na miejsce ZRM lekarz stwierdził zgon pilota. Na tym działania zakończono. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła Policja, której przekazano miejsce zdarzenia.
red

  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię