2009-11-03

Sławek hesja Krajniewski

Witajcie serdecznie! Nazywam się Sławek Krajniewski, jest jednak szansa, że poznaliście mnie już gdzieś, kiedyś jako hesję. Spotkał mnie olbrzymi zaszczyt. Lotnicza Polska zaproponowała mi stałe miejsce na swoim portalu, w którym będę miał przyjemność poopowiadać o swoich doświadczeniach z fotografią lotniczą.

Jest to dla mnie potężne wyzwanie, ponieważ zdjęcia lotnicze robię „dla siebie” i nigdy nie zastanawiałem się, czy zostaną dobrze przyjęte tu czy ówdzie. Cóż dopiero pisać o samych arkanach fotografowania lotniczego w tak zacnym jak Wasze gronie? Postaram się – to mogę obiecać. Będę opowiadał tylko i aż o swojej własnej fotografii lotniczej. Dwoma jej głównymi filarami są oczywiście moje fotografowanie i moje lotnictwo.

Historia mojego fotografowania to opowieść rozpoczynająca się jak u prawie każdego mojego rówieśnika - od lat 70-tych i słynnego aparatu marki Smiena. Nie będę Was zanudzał jakimiś archaizmami a napiszę tylko, że naprawdę świadomie zacząłem fotografować od czasu zakupu pierwszej lustrzanki Nikona i w tej marce ugrzęzłem na dobre (w temacie Nikona pochwalę się tylko, że w chwili obecnej mam przyjemność piastować zaszczytną funkcję prezesa Stowarzyszenia Nikon Klub Polska). W moim portfolio znajdziecie zdjęcia z prawie każdej dziedziny. Od kiedy pamiętam, główną cechą mojego fotografowania nie jest jedynie dążenie do „zatrzymywania czasu” lecz bez względu na kategorię - tworzenie obrazów.

Historia mojego lotnictwa jest tak długa jak mojego fotografowania. Wszystko zaczęło się w połowie lat siedemdziesiątych w klimacie lektury Dywizjonu 303 i huku dopalaczy latających nad moją miejscowością Su-7. Pasja nie zakończyła się na popularnej u małych chłopców chęci zostania pilotem. Rozwijała się. Skończyłem studia na kierunku lotniczym na WAT i pracuję w ITWL w Warszawie będąc w samym centrum polskiej wojskowej myśli lotniczej.

W miejscu gdzie przecinają się te moje dwie największe pasje, zawsze powstają zdjęcia lotnicze. Jednak moje fotografie lotnicze nie są typowymi zdjęciami spotterskimi (z całym szacunkiem dla moich przyjaciół spotterów). Staram się tworzyć obrazy, przedstawiać jakąś historię, zgrywać na zdjęciu główny motyw i tło, tworzyć niepowtarzalny klimat, robić zdjęcia inne, może bardziej artystyczne. Wymaga to często innego spojrzenia, innych warunków, innego podejścia. W myśl zasady, że jeżeli chcesz osiągnąć coś wyjątkowego - to zrób coś wyjątkowego!

Do rozpoczęcia sezonu A.D. 2010 w fotografii lotniczej zostało nam kilka długich miesięcy. Postaram się w tym czasie przekazać Wam jak najwięcej swojej wiedzy dotyczącej tej pięknej dziedziny fotografowania. Niezależnie od wątków technicznych, przedstawię również ciekawe lotnicze wydarzenia, w których miałem przyjemność uczestniczyć nie tylko w 2009 roku. Zrobię wszystko by nie były to ot kolejne nudne relacje, lecz podszyte emocjami opowieści o odczuciach towarzyszących obcowaniu z lotnictwem.

Mam nadzieję, że moja obecność na portalu Lotnicza Polska przysporzy nam wszystkim dobrej zabawy oraz przyczyni się do jeszcze szerszego rozwoju fotografii lotniczej.

Zapraszam serdecznie zainteresowanych na moją stronę www.hesja.pl


Ocena:  
( 8 )      nie oceniany
  Opinii:  

86

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-08-29 11:06:21 ~~Jobstelangana~~

nice info thank you very much.
http://jobstelangana.in/best-engineering-colleges
http://jobstelangana.in/latest-police-department-jobs-in-india/

Utworzony: 2016-04-26 14:30:50 ~~Katherine~~

that was a really nice story.i hope i could take over ptpa one dayhappy 5th b-day ptpai love you mommylove bldiyne(oour favourite daughter) http://ropmxzwzqea.com hoszbqihynf [link=http://zrqhjesi.com]zrqhjesi[/link]

Utworzony: 2016-04-26 01:26:09 ~~Mickey~~

I enjoy, lead to I dicvosered just what I was having a look for. You¡¯ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye http://twkhpnjntz.com mpsdngn [link=http://juzpqvkg.com]juzpqvkg[/link]

Utworzony: 2016-04-25 12:31:24 ~~Jacoby~~

Hey, that's the gretaest! So with ll this brain power AWHFY?

Utworzony: 2016-04-22 21:30:40 ~~Kamryn~~

Hej Lone,Du skal ikke lade dig forskrække. Tricket med bønner og linser er, at de koster mere energi at fordøje end det energi, de er værd. Det skyldes, at de er svære at fordøje og derved holder fonerændirgbn oppe længe.Hilsen Sanne