2011-10-14

Slalomania 2011 - podsumowanie

Osobliwe przedsięwzięcie jakim była z pewnością w tym roku Slalomania, przyciągnęła śmietankę najlepszych pilotów napędowych na świecie, skupionych wokół latania zręcznościowego.

Impreza zorganizowana została w dosyć trudnych warunkach, (ta część południowej Francji jest górzysta), które powodowały konieczność używania mocnego napędu. Pomimo obaw wybraliśmy się tam w pięcioosobową ekipą w składzie: Adam Paska (Trener), Grzegorz Krzyżanowski (PF1, Miniplane Ventor - Dudek Hadron), Andrzej Malkusz (PF1, Miniplane TOP 80 - Dudek Hadron), Marcin Krakowiak (Staff) oraz ja (Miniplane TOP 80 - Dudek Hadron) . Na miejscu dołączyli do nas jeszcze Emilia Plak (PF1, PM125 - Ozone Viper)i Wojtek Domański (Team Leader). Miłym akcentem była obecność konstruktora naszych paralotni Piotra Dudka, który wraz z żoną Iwoną dopingował nas oraz uwieczniał nasze zmagania na zdjęciach.

W ramach zawodów przez tydzień braliśmy udział w konkurencjach slalomowych, z użyciem pylonów, w różnych kombinacjach, raz indywidualnie, innym razem drużynowo. Oczekiwania były jasne - z Krzyżaka zrobić wreszcie Mistrza i doprowadzić nasz wynik drużynowy do odpowiedniego poziomu. Robiliśmy wszystko co można było, ale po kilkunastu konkurencjach i rundach finałowych stało się jasne, że może i krzyżak nie wygrał z mateosem, że może i Team Polska 1 nie jest na pierwszej lokacie... ale wiemy, że zaraz po absolutnych francuskich faworytach miejsce swoje mamy my.

Podsumowując:
Indywidualnie

1. Alex Mateos
2. Grzegorz Krzyżanowski
3. Mathieu Rouanet

Drużynowo

1. Francja
2. Francja
3. Polska

Kobiety:

1. Emilia Plak
2. Corralie Mateos

Wyjazd można uznać za udany. Najbardziej nas cieszy, że Andrzej i Grześ to wychowankowie szkoły Aerokrak i piloci reprezentujący bliską nam stajnię Miniplane.

Kamil Mańkowski
www.aerokrak.pl

Ocena:  
( 6 )      nie oceniany
  Opinii:  

2

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2015-01-24 06:05:32 ~~Saied~~

I think that book Angels and Demons is pretty atoricous, but then what do I know. But this LCH is great.PS, your book is still not in bookshops, I have given up already. A belated happy mid-autumn fest.

Utworzony: 2015-01-21 23:35:13 ~~Asyiah~~

That's way the beestst answer so far!