2015-11-20

Setna Cessna Citation M2

Wkrótce do odbiorcy trafi setny egzemplarz biznesowego odrzutowca Cessna Citation M2 – poinformował producent. Samolot uzyskał certyfikat FAA niecałe dwa lata temu.

Firma Cessna Aircraft Company zaprezentowała setny egzemplarz bizjeta Citation M2. W przyszłym miesiącu samolot trafi do odbiorcy. Jak przypomina producent, certyfikat FAA ten model uzyskał niecałe dwa lata temu. – Od wejścia na rynek w grudniu 2013 roku, Citation M2 szybko stał się najlepiej sprzedającym się samolotem biznesowym w swojej klasie – powiedziała Kriya Shortt, wiceprezes Cessny ds. sprzedaży i marketingu.

Setny egzemplarz w grudniu br. ma zostać dostarczony do Aviation Unmanned w Dallas. To firma zajmująca się szkoleniami, doradztwem oraz usługami z wykorzystaniem bezzałogowców. – M2 jest doskonałą platformą do wsparcia naszej działalności – powiedział Blake Stovall, prezes Aviation Unmanned. – Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wykorzystywania najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów na świecie, potrafimy docenić, co nam oferuje ten samolot – dodał.

Oblot biznesowego odrzutowca Citation M2 odbył się w marcu 2012 roku (zobacz: Pierwszy lot Cessny Citation M2). Jego prędkość przelotowa wynosi ok. 750 km/h, zasięg 2850 km. Wyposażony w awionikę Garmin G3000 samolot przystosowany jest do lotów z załogą jednoosobową i posiada siedem miejsc dla pasażerów. Jego napęd stanowią dwa silniki Williams FJ44.
red

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię