2017-03-10

Samoloty dla VIP - nowe postępowanie

Samoloty dla VIP-ów zostaną zamówione z wolnej ręki – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company.

Komunikat MON:

W dniu 10 marca 2017 r. Inspektorat Uzbrojenia uruchomił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na pozyskanie samolotów „średnich” do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP). Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company.

Powodem uruchomienia nowego postępowania jest unieważnienie poprzednio prowadzonego postępowania, w którym wykonawcy złożyli oferty zawierające błędy formalno-prawne, a wartość ofert była nie do zaakceptowania przez resort obrony narodowej (zobacz: Samoloty dla VIP). Z posiadanych przez Inspektorat Uzbrojenia informacji wynika, iż tylko firma The Boeing Company posiada prawa wyłączne do dysponowania slotami produkcyjnymi samolotów Boeing B737-800.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje, których celem jest uzgodnienie ostatecznych warunków umowy, w tym jej wartości.

Źródło: MON

Ocena:  
( 9 )      słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię