2016-05-31

Rzecz o lotniczej edukacji – konferencja

Zamieszczamy program IV Koszalińskiej Konferencji Popularnonaukowej z cyklu „Historia Skrzydłami Malowana”: „Przez ciernie do gwiazd. Rzecz o lotniczej edukacji”.

Konferencja odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (pl. Polonii 1, Koszalin).


Godz. 9.00
1. Powitanie – Beata Sawa-Jovanoska (Koszalińska Biblioteka Publiczna)
2. Od organizatora – ppłk Włodzimierz Pigoń (Centrum Szkolenia Sił Powietrznych)
3. Od organizatora – Robert Gretzyngier (Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego)

Godz. 9.15
4. Łukasz Łydżba (Poznań), Szkolenie lotnicze w Ławicy w latach 1919-1920.

Godz. 9.35
5. dr Ireneusz Materniak (Poznań), Szkolenie i kształcenie podoficerów małoletnich lotnictwa w II Rzeczypospolitej.

Godz. 9. 55
6. dr Mariusz Konarski (Gdańsk), Szkolenie lotnicze absolwentów Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej w II Rzeczypospolitej.

Godz. 10.15
7. dr Krzysztof Kubala (Warszawa), Jeden z przedwojennych fragmentów życia Bohdana Arcta.

Godz. 10.35
8. Przerwa kawowa

Godz. 10.50
9. dr Grzegorz Śliżewski (Koszalin), Szkoła Orląt od wewnątrz. Kurs 1936-1938 (XI promocja) Szkoły Podchorążych Lotnictwa na podstawie rozkazów dziennych Centrum Wyszkolenia Oficerów Lotnictwa (Centrum Wyszkolenia Lotnictwa nr 1) w Dęblinie.

Godz. 11.10
10. Grzegorz Sojda (Wrocław), O emanację wartości lotnika, czyli o morale lotników II RP słów kilka.

Godz. 11.30
11. Grzegorz Korcz (Gdańsk), Historia 18 (Polish) Operational Training Unit w Bramcote.

Godz. 11.50
12. Wojciech Zmyślony (Wrocław), Szkolenie operacyjne lotników polskich w krajach śródziemnomorskich 1941-1945.

Godz. 12.10
13. Przerwa kawowa

Godz. 12.25
14. dr Maciej Bakun (Gdańsk), Gdańska szkoła pilotów Luftwaffe.

Godz. 12.45
15. Mateusz Kabatek (Słupsk), Szkolenie pilotów myśliwskich Luftwaffe w Słupsku w latach 1939-1945.

Godz. 13.05
16. dr Michał Andrachiewicz (Poznań), System szkolenia personelu latającego po drugiej wojnie światowej i zmiany w czasach dowódcy, głównego inspektora lotnictwa, Jan Freya-Bieleckiego (1956-1963).

Godz. 13.25
17. Przerwa obiadowa

Godz. 14.30
18. dr Mariusz Niestrawski (Poznań), Klasa agrolotnicza w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Karolewie (1975-1983).

Godz. 14.50
19. Remigiusz Gadacz (Grudziądz), 40 mil od Derny – wspomnienie o szkole pilotów w Libii.

Godz. 15.10
20. dr Grzegorz Trzeciak (Poznań), Szkolenie personelu lotnictwa bezzałogowego w latach 2008-2010.

Godz. 15.30
21. Wojtek Matusiak (Warszawa), Przez… (co?) do gwiazd – rzecz o lotniczych mottach.

Godz. 15.50
22. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy referat i zakończenie konferencji.





Organizatorzy

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię