2017-03-16

Ryanair otwiera bazę w Poznaniu

Linia Ryanair ogłosiła dziś (16 marca) otwarcie bazy w Poznaniu z jednym zbazowanym samolotem (inwestycja 100 mln $) oraz największy w historii rozkład lotów z Poznania – siedem nowych tras: Ateny, Billund, Castellon, Ejlat, Madryt, Oslo Torp i Tel Awiw oraz dodatkowe loty do Londynu Stansted (14 tras łącznie). Ryanair obsłuży na lotnisku w Poznaniu 500.000 pasażerów i przyczyni się do powstania 375 miejsc pracy.

Ryanair nadal będzie łączył Poznań z największymi ośrodkami biznesowymi w Europie, wykonując operacje z większą częstotliwością w dogodniejszych godzinach. Loty w jeszcze niższych cenach m.in. do Dublina (trzy razy tygodniowo) i Edynburga (dwa x tygodniowo) sprawiają, iż Ryanair jest idealnym wyborem zarówno dla pasażerów biznesowych jak i turystów.

Rozkład lotów Ryanaira z Poznania na zimę 2017/18:

 • 7 nowych tras do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo T. oraz Tel Awiwu (wszystkie 2 x tygodniowo)
 • dodatkowe loty do Londynu (codziennie)
 • 14 tras łącznie
 • 34 loty tygodniowo
 • 500.000 klientów rocznie
 • 375 miejsc pracy

 • Siatka połączeń Ryanaira na sezon letni 2017 z wieloma wakacyjnymi kierunkami jak Barcelona, Korfu czy Malta, a także jeszcze niższymi cenami biletów przyciągnęły ogromną liczbę zainteresowanych, co zaowocowało rekordowym poziomem wczesnych rezerwacji. Już wkrótce, w ramach realizacji programu „Always Getting Better”, klienci linii mogą oczekiwać kolejnych udogodnień.

  Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Poznania z 7 nowymi kierunkami do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu oraz dodatkowymi lotami do Londynu Stansted (łącznie 14 tras). Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 500.000 klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 375 miejsc pracy. Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce, inwestycja 100 mln $ potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego w Poznaniu oraz turystyki w Wielkopolsce – powiedział w Poznaniu Juliusz Komorek – Członek Zarządu Ryanaira ds. Regulacyjnych i Prawnych. – Cieszymy się także z wyników sprzedaży na lato 2017. Rekordowy poziom rezerwacji lotów z i do Poznania pozwala nam na obniżenie cen biletów. Zachęcamy wszystkich, którzy planują wyjazdy wakacyjne do odwiedzenia strony Ryanair.com lub naszej aplikacji mobilnej.

  Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów z Poznania na zimę 2017/18, wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 89 zł. Rezerwacji biletów w promocyjnych cenach można dokonać do poniedziałku (20 marca) do północy. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już dziś – dodał.

  Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta – powiedział Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica. – Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia.

  Byliśmy przekonani, że nowe kierunki, jakie ostatnio pojawiły się w ofercie tego przewoźnika, takie jak Tel Awiw, Eljat, czy zwiększenie rotacji do Londynu, to jedynie przedsmak tego, co może czekać mieszkańców Wielkopolski, i nie zawiedliśmy się. Będący w systemie przewoźnika Madryt to już pierwszy wynik nowej umowy, a na kolejne czekamy. Warto podkreślić zaangażowanie naszych Udziałowców, zwłaszcza Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, w prace nad rozwojem naszego lotniska, także w kontekście ogłaszanej bazy lotniczej. Baza Ryanair staje się faktem – powiedział powiedział Mariusz Wiatrowski.

  Źródło: Ryanair

  Ocena:  
  ( 2 )      może być
    Opinii:  

  1

    

  Dodaj swoją opinię

  Utworzony: 2017-03-17 00:34:10 ~~Rozbawiony~~

  Na czym ta "Baza" ryanaira polega? Na zatrudnienu jednego pracownika do odprawy, rozladunku samolotu na umowe smieciowa?