2017-02-10

Rusłan w Łodzi [ZDJĘCIA]

8 lutego na lotnisku w Łodzi wylądował transportowy An-124 Rusłan. Samolot przyleciał w celu przewozu śmigłowca Mi-24 remontowanego w WZL nr 1.

W dniu 8 lutego, w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi mieliśmy nowe, o dużym znaczeniu dla lotniska wydarzenie. O godzinie 12 wylądował jeden z największych samolotów transportowych świata, An-124-100 Rusłan (UR-82073). Jest to, jak dotąd, największy samolot, jaki u gościł na łódzkim lotnisku.

Samolot ten przyleciał z Bułgarii w celu przewozu śmigłowca Mi-24, który przeszedł generalny remont i został oblatany w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 S.A. w Łodzi. Śmigłowiec jest własnością Senegalskich Sił Powietrznych.

Przylot i krótki pobyt transportowego Rusłana zainteresował wielu sympatyków lotnictwa. Wokół ogrodzenia zebrało się kilkadziesiąt osób przyglądających się lądowaniu samolotu, załadunkowi śmigłowca i odlotowi do Dakaru o godz. 15:49.

Wydarzenie to pokazuje, że lotnisko w Łodzi jest w pełni funkcjonalnym i gotowym do przyjmowania wszelkich samolotów, z całego świata.

Mikołaj Neumann

Ocena:  
( 6 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię