2016-11-15

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego 7 bkpow

W poniedziałek 14 listopada br. żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej w ramach przemieszczenia się na poligon realizowali szkolenie taktyczne, którego jednym z etapów było wykonanie skoku szkolno-bojowego.

Zajęcia rozpoczęły się od przetransportowania kawalerzystów na jedno z lotnisk, gdzie po wcześniejszym przygotowaniu nastąpił przerzut żołnierzy metodą spadochronową na poligon w Nowej Dębie samolotami CASA C295 oraz M-28 Skytruck z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

Na wcześniej wyznaczonym miejscu kawalerzyści poszczególnych szwadronów desantowali się z samolotu CASA C295 z wysokości 300 metrów na spadochronach okrągłych typu AD-95, natomiast zrzut każdego z pododdziałów został poprzedzony desantowaniem zasobników transportowych ZT-100 z wysokości 150 metrów.

Następnie, skacząc ze średniej wysokości, wylądowali żołnierze skaczący na spadochronach tunelowych AD-2000. Każdy żołnierz wykonywał skok z zasobnikiem indywidualnym.

Kawalerzyści po wylądowaniu przemieścili się do punktów zbiórki po desantowaniu, gdzie nastąpiło uszczegółowienie dalszych zadań i przejście do realizacji zajęć ogniowych, którymi były m. in. sturlania sytuacyjne.

Poligon dla żołnierzy 7 batalionu kawalerii powietrznej potrwa kolejne dwa tygodnie. Kawalerzyści doskonalić będą swoje umiejętności ogniowe oraz taktyczne.

kpt. Tomasz Pierzak
oficer prasowy 25 BKPow

Ocena:  
( 2 )      może być
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię