2016-12-07

Rodzina ACJ320neo zdobywa kolejne zamówienia

Airbus Corporate Jets zdobyło kolejne zamówienie na samoloty modelu ACJ320neo, potwierdzając tym samym sukces nowej rodziny samolotów.

Najnowsza umowa powiększa liczbę siedmiu już zdobytych zamówień i zobowiązań na samoloty z rodziny ACJ320neo do ośmiu. Sześć zamówień dotyczy samolotów rodziny ACJ320neo, a dwa – samolotów rodziny ACJ319 neo.

Rodzina samolotów ACJ320neo wykorzystuje silniki oraz końcówki skrzydeł typu Sharklet nowej generacji, a także inne usprawnienia, dzięki którym możliwe stało się zmniejszenie zużycia paliwa o 16 procent i tym samym odpowiednie zwiększenie zasięgu.

Samolot ACJ319neo może przewieźć ośmiu pasażerów przez ponad 15 godzin lub dystans 6750 mil morskich/12 500 km, zaś samolot rodziny ACJ320neo może przewieźć 25 pasażerów przez ponad 13 godzin lub dystans 6000 mil morskich/11 100 km.

Samoloty korporacyjne Airbusa posiadają najszersze i najwyższe kabiny z dostępnych samolotów klasy biznesowej, przy zachowaniu podobnych rozmiarów zewnętrznych, poprawiając tym samym jakość podróżowania. Pasażerowie mogą swobodnie poruszać się po kabinie podczas lotu – w przeciwieństwie do tradycyjnych samolotów klasy biznes – i tym samym lepiej służą celom biznesowym oraz pozwalają na kontakty towarzyskie z rodziną i przyjaciółmi.

Samoloty te wyposażono także w technologie, których klienci oczekują od współczesnych samolotów korporacyjnych, jak system sterowania „fly-by-wire”, scentralizowany serwis, który pozwala obniżyć koszty obsługi technicznej, oraz szerokie zastosowanie obniżających masę samolotu materiałów, jak włókna węglowe.

Te i inne cechy tych maszyn sprawiają, że samoloty korporacyjne Airbusa oferują wyższą wartość z punktu widzenia nabywców, dając więcej za te same pieniądze przy wyższym komforcie podróżowania.

Konstrukcja samolotów korporacyjnych Airbusa oparta została na najnowocześniejszej na świecie rodzinie samolotów, zaprojektowanej tak, by spędzać tysiące godzin w powietrzu w wymagających warunkach eksploatacji przez linie lotnicze, toteż stoi za nimi tradycja niezawodności, której mogą pozazdrościć inne samoloty klasy biznes.

Na całym świecie w eksploatacji znajduje się ponad 180 samolotów korporacyjnych Airbusa, które latają na wszystkich kontynentach, włącznie z Antarktydą.

Źródło: Airbus

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię