2010-02-12

Robinson zbiera zamówienia na R66

Firma Robinson Helicopter Company poinformowała, że rozpoczęła przyjmowanie zamówień na śmigłowiec Robinson R66.

Przez wiele lat przygotowań do produkcji modelu R66, prace owiane były małą tajemnicą, a wszelkie szczegóły, które były ujawniane jedynie w niewielkim stopniu zdradzały detale tego nowego śmigłowca.

Jednakże po tych wielu latach firma zaczyna zdradzać wiele istotnych informacji o postępach w pracach i detalach swojego śmigłowca. Cena podstawowa modelu R66 z wyposażeniem standardowym będzie wynosić 770 tyś USD, a bezzwrotna kaucja w tym przypadku wynosi 75 tyś USD. Jak podkreślają media w Stanach Zjednoczonych, cena wynosi mniej 1 milion USD, a właśnie taką granicę podali przedstawiciele Robinsona kilka lata temu. Śmigłowiec będzie mógł poruszać się z prędkością 120 kts oraz posiadać ładowność 927 funtów z pełnymi zbiornikami paliwa.

Pięciomiejscowy śmigłowiec Robinson R66, będzie pokazany na wystawie HeliExpo w Houston, w stanie Texas, 21, 22 i 23 lutego 2010 roku. Numery seryjne nie będą jednak przyznawane, a terminy dostaw zostaną potwierdzone dopiero po zakończeniu certyfikacji przez FAA.

R66 zawiera wiele cech konstrukcyjnych jego renomowanego poprzednika – modelu R44. Najbardziej widoczne różnice, to większe rezerwy mocy, większa wydajność, piąte miejsce i duży przedział bagażowy.

Źródło: aero-news.net
łs

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2010-02-12 09:45:51 ~~Anonim~~

Panie Redaktorze, owiane to mogą być mgłą tajemnicy, a nie małą tajemnicą, te prace...