2017-04-11

Radomskie Zawody Mikrolotowe

W maju na lotnisku w Piastowie odbędą się Radomskie Zawody Mikrolotowe. W kwalifikowanych do Mikrolotowego Pucharu Polski zawodach wezmą udział załogi samolotów ultralekkich, motolotni i wiatrakowców.

Zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2017, w dniach 5-7 maja na lotnisku Aeroklubu Radomskiego odbędą się Radomskie Zawody Mikrolotowe, kwalifikowane do Mikrolotowego Pucharu Polski.

Zawody będą rozgrywane w klasach samolotów ULM (AL-1, AL-2), motolotni (WL-1, WL-2), wiatrakowców (GL-2). W rywalizacji weźmie udział nie więcej jak 20 mikrolotów (decyduje kolejność zgłoszeń).

Organizatorzy zapraszają pilotów Kadry Narodowej, a także pilotów chcących rozpocząć latanie zawodnicze. Od zawodników wymagane jest posiadanie świadectwa kwalifikacji pilota lub równoważnego uprawnienia. Rejestracja zawodników odbędzie się 5 maja w godzinach 16-17.

Dyrektorem zawodów będzie Stanisław Szczepanowski, kierownikiem sportowym Stanisław Szpera, przewodniczącym Jury Janusz Zdulski, sędzią głównym Hanna Brembor.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Komisji Mikrolotowej Aeroklubu Polskiego.
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię