2017-03-13

Puchar Świata F3P Warsaw Challenge

W dniach 18-19 marca 2017 roku w Hali Toru Kolarskiego BGŻ Arena w Pruszkowie zostaną rozegrane zawody modelarskie F3P Warsaw Challenge.

Wśród czterech eventów w konkurencji halowych modeli akrobacyjnych, opublikowanych w Kalendarzu FAI, jest F3P Warsaw Challenge. Są to Zawody Pucharu Świata FAI oraz Otwarte Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury.

Po mistrzostwach świata (Pruszków 2015), będzie to kolejne wydarzenie międzynarodowe w modelarstwie lotniczym, rozgrywane w Hali Toru Kolarskiego BGŻ Arena. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 marca 2017 roku. To jeden z nowoczesnych obiektów kolarskich w Europie www.arenapruszkow.pl. Dobrze się dzieje, że za sprawą F3P Warsaw Challenge mieszkańcy Pruszkowa i Warszawy będą mogli oglądać w tym pięknym obiekcie również inne dyscypliny sportu.

Mistrzostwa Polski odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizację Pucharu Świata i Mistrzostw Polski wspiera Miasto Pruszków. Głównymi Sponsorami wydarzenia są Firmy Riku modelsport i Scorpio Polska, które ufundowały nagrody dla najlepszych pilotów – młodzików w akrobacji. Są to nagrody w postaci atrakcyjnych aparatur do zdalnego starowania! Takim Sponsorom należą się wielkie podziękowania!

Oprócz akrobacji precyzyjnej F3P i F3P-AFM „Flying to Music”, będą też rozegrane dodatkowe konkurencje dla mniej doświadczonych pilotów, tzn. F3P-Klub, a także niezwykle widowiskowy konkurs modeli wyścigowych F5K (Pylon Racing). „Flying to Music” jest konkurencją modelarską, wymyśloną kilkanaście lat temu dla stworzenia atrakcyjnego dla widzów wydarzenia medialnego. Najogólniej rzecz ujmując piloci demonstrują swoje umiejętności pilotażu, latając Freestyle do rytmów wybranych przez siebie utworów muzycznych. Ciekawostką jest masa startowa modelu gotowego do lotu. Najlżejsze mogą ważyć ok. 35 g! Te latające do muzyki w locie są bardziej dynamiczne i tym samym są cięższe.

Fanów małego i dużego lotnictwa oraz publiczność organizatorzy zapraszają na tę najważniejszą imprezę modeli halowych RC w tegorocznym sezonie. Więcej informacji oraz galerię zdjęć związanych z tą interesującą dyscypliną można zobaczyć na stronie internetowej mistrzostw świata z roku 2015: f3p-wch2015.pl.

Organizatorzy liczą na udział pilotów zagranicznych. Wśród polskich zawodników jest kilku członków Kadry Narodowej. Aeromodelklub BCK będą reprezentowali między innymi: Igor Skawiński – uczestnik Światowych Igrzysk Lotniczych Dubai-2015, czy też Wiktor Łaciński – reprezentant Polski na 3. Mistrzostwa Świata Halowych Modeli Akrobacyjnych, które miały miejsce w Strasburgu, w dniach 18-26 lutego br.

Organizatorzy zapraszają widzów w sobotę od 17:00 i/lub w niedzielę od 8:00.

Opracowano na podstawie strony zawodów

Źródło: Komisja Modelarska AP

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię