2015-12-21

Promocja Wielkopolskiej Eskadry Niepodległości w Poznaniu

Podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się 27 grudnia na Placu Wolności w Poznaniu, Politechnika Poznańska promować będzie Wielkopolską Eskadrę Niepodległości.

Politechnika Poznańska zaprasza 27 grudnia br. na Plac Wolności w Poznaniu, gdzie podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczelnia promować będzie Wielkopolską Eskadrę Niepodległości. Jest to projekt Politechniki Poznańskiej z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, stulecia utworzenia szkolnictwa wyższego w Poznaniu oraz otwarcia pierwszego w Polsce Aeroklubu.

Ideą projektu jest uczczenie tych wyjątkowych wydarzeń poprzez wspomnienie początków lotnictwa polskiego w Poznaniu i zbudowanie czterech replik samolotów Fokker D.VII zdobytych przez Powstańców Wielkopolskich na Ławicy w pierwszych dniach stycznia 1919 roku. Samoloty – odtworzone wg starych dokumentacji, a zbudowane ze współczesnych materiałów – będą latać podczas pokazów, widowisk i innych jubileuszowych uroczystości.

27 grudnia Politechnika Poznańska planuje wystawienie namiotu wraz z foto-standem z wizerunkiem samolotu z okresu Powstania Wielkopolskiego. Dodatkowo studenci PP (w ubraniach z logo Uczelni) będą informować o akcji i rozdawać ulotki popularyzujące ją (m.in. z numerem konta, na które można dokonywać wpłat).

Organizatorem eventu jest Dział Informacji i Promocji PP.

Źródło: Politechnika Poznańska

Ocena:  
( 6 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-04-23 02:34:35 ~~Emmly~~

If only there were more cleevr people like you!